DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

W niedzielę powitamy czas zimowy. Ostatni raz?

O planach Unii Europejskiej informowaliśmy już na łamach portalu wlkp24.info.

Do 16 sierpnia tego roku, mieszkańcy wszystkich Państw członkowskich mogli brać udział w konsultacji społecznej. Cieszyła się ona ogromnym powodzeniem, a swoje zdanie wyraziło ponad cztery miliony osób. 84% opowiedziało się za zniesieniem zmian czasowych.  Padły tam pytania czy jesteś za zatrzymaniem tego czasu i z jakich powodów? I który z czasów byłby przez Ciebie bardziej preferowany? Ma to stanowić pewną sugestię dla państw członkowskich w przyszłości, jak to wygląda w poszczególnych państwach – mówił nam Andrzej Grzyb, europoseł w Parlamencie Europejskich.

Każde z państw członkowskich musi do kwietnia 2019 roku wyrazić swoją zdanie i zdecydować, czy chcą pozostać przy czasie letnim, czy zimowym. Ci, którzy wolą pozostać przy czasie letnim, ostatni raz przestawiliby zegarki 31 marca 2019 roku. Ci, którzy preferują czas zimowy, dokonaliby tego 28 27 października 2019 roku.

Napisz do autora

Komentarze (5)
  • T
    trax

    środa, 24 października, 2018

    Szanowna pani redaktor . Cytat.” wskazówki naszych zegarków cofną się o godzinę do tyłu.” A można cofnąć się do przodu ? Doktor Miodek by się załamał, gdyby to przeczytał.

    Odpowiedz
  • J
    jerry

    środa, 24 października, 2018

    i dlaczego mamy zostać w czasie letnim – nienaturalnym? Naturalny dla Polski jest czas zimowy.

    Odpowiedz
  • N
    Nick

    środa, 24 października, 2018

    Teraz przy czasie letnim wschód słońca na początku lata jest o 4.40, zachód o 20.45.
    Przy czasie zimowym wschód o 3.40 – widać już po 2.00 a zachód o 19.45 – ciemno ok. 21.00. Ja dziękuję wolę dłużej mieć jasno i po co ma świecić słońce tak wcześnie rano a właściwie w nocy?

    Odpowiedz
  • C
    czasomierz

    czwartek, 25 października, 2018

    Jestem za zostawieniem czasu jak był przed tymi zmianami, wracamy do korzeni, czyli do czasu zimowego (czytaj naturalnego).

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz