W niedzielę akcja oddawania krwi! Weź udział, bo zapasy są znikome

0
W najbliższą niedzielę 13 września w Koźmińskim Klubie Seniora odbędzie się 24. akcja poboru krwi. Zostanie ona zorganizowana przy Urzędzie Miasta i Gminy w Koźminie Wielkopolskim. Rejestracja potrwa od 9.30 do 13.30. Klub Seniora po raz kolejny wyszedł z propozycją zbiórki tego cennego daru, ponieważ zapasy wciąż nie są wystarczające.

W związku z wybuchem pandemii koronawirusa początkowo spadło zainteresowanie dzieleniem się tym bezcennym darem. Z upływem kolejnych tygodni i miesięcy sytuacja zaczęła wracać od normy, ale mimo takiego stanu rzeczy, krwi nadal brakuje. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu informuje, że zapasy wszystkich ośmiu grup jest na bardzo niskim poziomie.

ZOBACZ TEŻ: Chętni do oddania krwi byli już przed czasem

Dlatego razem z Wiesławem Głuszkiem, prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Urzędzie Miasta i Gminy w Koźminie Wielkopolskim zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji. – Czerwcowa akcja pokazała, że pomimo panującej pandemii chęć ratowania ludzkiego zdrowia i życia drugiego człowieka jest najważniejsza, bo zgłosiło się aż 116 dawców z czego 97 oddało krew, z czego jestem bardzo dumny i zadowolony – wyjaśnia.

W przeszłości podczas dwóch akcji udało się przekroczyć 100 oddanych jednostek krwi. W pierwszej z nich było ich 102, a na kolejnej – 101. Organizatorzy są optymistycznie nastawieni i wierzą, że tym razem padnie kolejny rekord.

CZYTAJ: Walka o byt zwierząt futerkowych kontra “wbijanie noża w plecy polskiego rolnika”. Awantura po reportażu z fermy norek w powiecie krotoszyńskim

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick