W miejscu sanitariatów chcą zrobić kawiarnię. Kino przejdzie kolejny remont

0
Setki tysięcy złotych chcą zainwestować w pleszewskie Kino Hel władze tego miasta. Po przebudowie sali kinowej przyszedł czas na stworzenie kawiarenki oraz nowych sanitariatów, które znajdą się w miejscu kasy biletowej. Remont ma ruszyć latem.

To już kolejny remont pleszewskiego Kina Hel w ostatnich latach. Wcześniej zmodernizowano salę do projekcji filmów, która stała się bardziej nowoczesna pod względem nagłośnienia czy oświetlenia, a teraz czas na pozostałą część budynku, a więc łazienki oraz miejsce, w którym będzie można usiąść i wypić kawę. Takiego brakowało. Teraz potrzeby mieszkańców mają zostać zaspokojone.

W miejscu sanitariatów ma powstać mała kawiarnia, a tam, gdzie znajduje się kasa biletowa – powstaną nowe toalety. Takie zmiany w pleszewskim kinie zapowiedzieli przedstawiciele władz. – Planujemy również przebudowę wejścia do kina, aby ułatwić osobom niepełnosprawnym łatwiejszy dostęp do budynku. Mamy zamiar zamontować windę i jednocześnie przebudować tę część przy wejściu – wyjaśnia w rozmowie z Telewizją Proart Andrzej Jędruszek, zastępca burmistrza Pleszewa.

Kino Hel to ważne miejsce na mapie miasta i powiatu, które cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. Ci chętnie wybierają je, by obejrzeć film i zrelaksować się. – Patrząc na liczby przed pandemią można powiedzieć, że każdy mieszkaniec gminy przynajmniej dwa razy w ciągu roku przybył do pleszewskiego kina – dodaje Anna Bogacz, rzecznik prasowy urzędu.

Remont ma zostać przeprowadzony latem, a więc wtedy, gdy zainteresowaniem seansami kinowymi jest mniejsze. Władze Pleszewa zapewniają jednak, że nawet w trakcie prac oglądanie filmów nie będzie zagrożone.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick