W maju śmiertelnie potrącił pieszego na DK11. Jest akt oskarżenia dla 22-latka

1
Fot. Anna Ławicka
Do ośmiu lat więzienia grozi 22-latkowi, który w maju tego roku śmiertelnie potrącił pieszego na drodze krajowej nr 11 w Ostrzeszowie. Siła uderzenia była tak duża, że potrącony mężczyzna nie miał żadnych szans na przeżycie. Opinia biegłego oraz zeznania świadków wykazały, że kierujący osobówką pędził z prędkością 180km/h.

Do tragedii doszło 26 maja tego roku na drodze krajowej nr 11 w Ostrzeszowie. Kierowca audi znacząco przekroczył dozwoloną prędkość i uderzył w przechodzącego w niedozwolonym miejscu mężczyznę. Ten w wyniku odniesionych obrażeń zmarł na miejscu. Prokuratura Rejonowa w Ostrzeszowie wydała akt oskarżenia dla 22-letniego mieszkańca Ostrzeszowa. – Umyślnie naruszył zasady ruchu drogowego, potrącił pieszego, który doznał szeregu obrażeń ciała. Te przyczyniły się do nagłej i gwałtownej śmierci – informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ: Ostrzeszów. Śmiertelne potrącenie na krajowej „11”

22-latek jechał przez teren niezabudowany, gdzie ograniczenie prędkości wynosiło do 70km/h. Był trzeźwy, a badania krwi nie wykryły obecności narkotyków w jego organizmie. Kluczowe dla sprawy okazały się zeznania świadka, innego kierowcy, który był wyprzedzany przez sprawcę zdarzenia. Zdaniem świadka 22-latek jechał z prędkością ok. 180km/h. – Biegły wskazał, że prędkość z jaką poruszał się oskarżony uniemożliwiła mu hamowanie i uniknięcie wypadku. 22-latek przyznał się do winy i złożył szerokie wyjaśnienia. Jego zdaniem nie przekroczył prędkości 120km/h – dodaje Meler.

Mężczyźnie grozi do ośmiu lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Teren nie zabudowany czyli pieszy który był pod wpływem alkoholu, powinien mieć elementy odblaskowe i nie powinien się tam znaleźć, owszem kierowca napewno przekroczył prędkość i za to powinien zostać ukarany, ale pieszego nie powinno tam być

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick