DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

W Grabowie nad Prosną wyborów nie będzie? Wicemarszałek: "W pełni pana popieram"

Coraz więc negatywnych głosów pojawia się w związku z zaplanowanymi na 10 maja wyborami prezydenckimi. W naszej sondzie internetowej na wlkp24.info na pytanie „Czy zamierzasz wziąć udział w wyborach prezydenckich?” aż 980 głosów (76,68%) odpowiedziało „nie”. Pod petycją o przełożenie daty wyborów podpisało się już ok. 300 tys. osób.

CZYTAJ TAKŻE: „Wybory nie mogą się odbyć!” – lokalni parlamentarzyści i ich głos w sprawie wyborów

Negatywnych głosów przybywa z dnia na dzień. Sceptycznych wyborom w zaplanowanym terminie jest także coraz więcej samorządowców. Jednym z nich jest burmistrz Miasta i Gminy Grabów nad Prosną, który wystosował list do Komisarza Wyborczego w Kaliszu. „(…) nie mam możliwości należytego przygotowania oraz przeprowadzenia zarządzonych na 10 maja 2020 roku wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Nie mogę narażać na utratę zdrowia mieszkańców naszej gminy i członków obwodowych komisji wyborczych oraz urzędników, którzy są odpowiedzialni za przeprowadzenie procedury wyborczej” – napisał Maksymilian Ptak, burmistrz Grabowa nad Prosną.

Pismo zostało opublikowane na fanpage’u gminy, a pod nim rozgorzała dyskusja na ten temat. „W pełni Panie Burmistrzu popieram! Życie i zdrowie naszych mieszkańców jest najważniejsze!” – napisał Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. Szacunek Panie Burmistrzu” – dodał Andrzej Pichet, radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. „O mój Boże to są jeszcze mądrzy ludzie na stanowiskach”. „Czekamy,kiedy taką decyzję,podejmą burmistrzowie miast ościennych” – skomentowały kolejne czytelniczki. „I bardzo dobra decyzja! Popieram w 100%. A nawet jeśli by się miały one odbyć ja i moja rodzina na nie nie pójdziemy #zostanwdomu” – dodała kolejna.

Pod postem (w momencie publikacji tego tekstu) opublikowano 48 komentarzy. Wszystkie popierały decyzję burmistrza.

W południowej Wielkopolsce – przynajmniej oficjalnie – wielu podobnych głosów nie ma. Do włodarza Grabowa dołączył się prezydent Kalisza Krystian Kinastowski, który w materiale wideo na Facebooku powiedział: „Są możliwe kłopoty z obsadzeniem obwodowych komisji wyborczych, jeżeli chodzi o osoby chętne, które miałyby w tych komisjach pracować. Drugi problem to lokalizacje tych komisji, które przecież bardzo często mieszczą się w szkołach czy szpitalach, które potencjalnie w obecnej sytuacji mogą zostać wyłączone z normalnego użytkowania” – wyjaśnił.

Wicemarszałek Sejmu RP Ryszard Terlecki powiedział w rozmowie z mediami, że głosowanie odbędzie się w formie korespondencyjnej, ale w tej chwili nie wiadomo, jak dokładnie procedura miałaby wyglądać, ponieważ szczegóły nie zostały na razie ujawnione.

facebook.com/umigwgrabowienadprosna

Napisz do autora

Komentarze (8)
  • H
    He

    piątek, 3 kwietnia, 2020

    Ten Terlecki ,to niech się leczy bo ten butapren to mu mózg całkowicie zakaził.Pis DNO…i wodorosty..brzydzę się nimi.

    Odpowiedz
  • 2
    22

    piątek, 3 kwietnia, 2020

    wszyscy z pis do komisji wyborczej za darmo a diete przeznaczyć na szpitale

    Odpowiedz
  • Y
    Yo

    piątek, 3 kwietnia, 2020

    Ten wirus ma jedną dobrą stronę. Otwiera oczy niektórym ludziom a Ci w końcu widzą jak bardzo PIS „dba” o społeczeństwo. Szkoda tylko że musi zginąć tyle ludzi a kto wie ile jeszcze zginie przez tego pozal się boze, prezesa, który za cenę ludzkich istnień chce tkwić przy władzy. Z drugiej strony się nie dziwię, bo gdy już ludzie odsuną go od tego przywileju to ja nie chcialbym być w jego skórze.

    Odpowiedz
  • A
    Anonim

    piątek, 3 kwietnia, 2020

    hi-PO-kryci komentują.
    Mącenie, jątrzenie i skłócanie ludzi. Wybory muszą się odbyć i się odbędą.
    I żaden łysy Budka, obleśny Zhetyna czy burak Nitras tego nie zmienią.

    Odpowiedz
  • O
    Ona

    sobota, 4 kwietnia, 2020

    Prawie wszystkie składowe stanu nadzwyczajnego zostały wdrożone, w tym ograniczenie swobód obywatelskich. Stan nie został oficjalnie nazwany, bo powoduje to „zamrożenie” obecnych kadencji. 30.04 kończy się kadencja p.Malgorzaty Gersdorf. Kworum sędziów raczej nie zbierze się w czasie pandemii, zeby wybrać nowego prezesa SN. Prezydent ma możliwość powołać tymczasowego kandydata….na początku maja, kiedy pis wreszcie zdobędzie władzę sądownicza, wtedy z wielką, udawaną troską o naród, wprowadzą jeden ze stanów nadzwyczajnych i władzę absolutną……

    Odpowiedz
  • A
    ANDY

    wtorek, 7 kwietnia, 2020

    Sprawa jest prosta – PiS doskonale zdaje sobie sprawę, że wybory po epidemii gdy już będą znane statystyki, gdy umrze kilka tysięcy ludzi, rząd okaże się bezradny a kraj pogrąży się w kryzysie to będzie zdecydowana porażka Dudy. Porażka Dudy oznacza koniec bezkarności i wyroki więzienia dla pisowskich aparatczyków, którzy przez pięć lat rozkradali ten kraj i doprowadzili go do takiego stanu, że maseczki dla lekarzy muszą szyć zwykli ludzie. wyPAD 2020/2021

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz