W gminie Ostrzeszów znaleźli dziuplę samochodową [ZDJĘCIA]

0
Fot. KPP Ostrzeszów
Trzy osoby zostały objęte m.in. dozorem policji. To efekt odkrycia dziupli samochodowej na terenie gminy Ostrzeszów. Postępowanie trwające od października nadal jest w toku. Początkowo funkcjonariusze nie ujawniali szczegółów. Sprawa nadal jest wyjaśniana pod nadzorem prokuratora.

Dziupla zlikwidowana, sprawa w toku, trzy osoby z dozorem policji to efekt prowadzonych przez Wydział Kryminalny KPP w Ostrzeszowie sprawy. Chodzi o odnalezienie dużej liczby części samochodowych. Doszło do tego na terenie gminy Ostrzeszów. Tamtejsi policjanci od kilku miesięcy prowadzą postępowanie pod nadzorem prokuratora. Odnalezione elementy pojazdów – jak informuje rzeczniczka tamtejszej komendy – należały do aut skradzionych m.in. we Włoszech.

Sprawa sięga października ubiegłego roku. Przeprowadzona operacja doprowadziła do znalezienia na terenie jednej z miejscowości dziupli samochodowej. – W toku prowadzonego śledztwa na terenie jednej z posesji ujawniono i zabezpieczono niewielką liczbę części samochodowych jak lampy, kierownice, lusterka. Dalsze czynności pozwoliły na zlokalizowanie kolejnych części od pojazdów skradzionych m.in. we Włoszech, które znajdowały się na terenie kolejnej posesji, a przechowywane były w naczepie ciężarowej oraz metalowym kontenerze – wyjaśnia w rozmowie z portalem wlkp24.info st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Jak informuje, zabezpieczono 670 części należących do ok. 150 samochodów różnych marek. – W związku z ujawnionym procederem zatrzymano trzy osoby, wobec których prokurator zastosował m.in. dozór policji – dodaje rzeczniczka.

Postępowanie jest w toku. Służby próbują ustalić personalia właścicieli pojazdów, od których pochodzą znalezione części.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick