W Gminie Ostrów Wielkopolski szkolą seniorów

0
Jak udzielać pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia? Czy kupowanie produktów podczas spotkań organizowanych prze różne firmy jest bezpieczne? I wreszcie jak ustrzec się przed tak zwanym „oszustwem na wnuczka”? - te kwestie poruszono podczas warsztatów dla seniorów w Gminie Ostrów Wielkopolski, organizowanych prze tamtejszy urząd przy współpracy ze Stowarzyszeniem Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

Szkolenia pt. „Bezpieczny i zdrowy senior” to nie pierwsza tego rodzaju inicjatywa Gminy Ostrów Wielkopolski. To już trzecia edycja warsztatów w ramach rządowego programu Aktywności Społecznej Osób Starszych współorganizowanego przez Stowarzyszanie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. – Seniorzy z Gminy Ostrów Wielkopolski na takie warsztaty zasługują, są bardzo aktywnie i dlatego chcemy wyjść na przeciw ich oczekiwaniom – mówi Anna Woźnica z urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa w szkoleniu wzięło udział tylko 12 seniorów, a dwudniowe warsztaty podzielone były na cztery bloki tematyczne. – Pierwszy dotyczy zdrowia, drugi blok tematyczny dotyczy postępowania w przypadku zdrowia i życia – tłumaczy Ewa Woźniak ze Stowarzyszenia Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Ewa Woźniak wraz z byłym policjantem Arturem Kurczabą poprowadzili też zajęcia na temat bezpieczeństwa, zarówno konsumenckiego, w zakresie oszust np. „na wnuczka”, jak i w domu czy na ulicy.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick