W Brzostowie powitanie tradycyjnego pociągu. I to z atrakcjami!

3
Po 10 latach na stację Brzostów Wielkopolski nieopodal Jarocina zawita pociąg. Skład będzie zestawiony z zabytkowych, bezprzedziałowych wagonów 3 klasy, z drewnianymi ławeczkami dla podróżnych. Z tej okazji miłośnicy kolei planują zorganizować wielkie powitanie wraz z atrakcjami dla uczestników, które szykowane są na najbliższą niedzielę, 20 czerwca.

Wielkie powitanie planują organizatorzy: Stowarzyszenie Szerokim Torem, Jarocińska Kolej Drezynowa, Turystyka Kolejowa TurKol.pl, Stowarzyszenie Sympatyków Kolei we Wrocławiu oraz Sołectwo Brzostów. Atrakcje zaplanowano na niedzielę, 20 czerwca. Będzie można przejechać się rowerowymi drezynami, ciężarowym samochodem terenowym. Znajdziemy też wóz strażacki oraz stanowisko jarocińskiej policji. Nie zabraknie strefy dziecka i stoiska Koła Gospodyń Wiejskich z Brzostowa. Będzie też coś dla miłośników militariów. Ok. godz. 15.30 nastąpi wjazd specjalnego pociągu „Brzostek”, a ok. godz. 16.00 pociąg zamieni się w kolejny skład żelazny i jako pociąg specjalny „Cegiełka” wyruszy ze stacji w Brzostowie w kierunku Jarocina i z powrotem. Koszt przejazdu wynosi 39 złotych. Pociąg będzie zestawiony z zabytkowych, bezprzedziałowych wagonów 3 klasy, z drewnianymi ławeczkami dla podróżnych.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Nigdy nie opłaca się remontować torowiska praktycznie całe musi nowe za duży koszt a kolejka stoi w wodkanie las wyremontowana w krzakach

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick