W bazie LPR w Michałkowie stwierdzono nieprawidłowości. Toczą się dwa osobne śledztwa

0
Portal wlkp24.info uzyskał oficjalne stanowisko Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w sprawie nieprawidłowości, do których doszło w bazie w Michałkowie. Jak ustaliliśmy, dotyczyły one prawdopodobnie kradzieży leków. Niezależne postępowania w tej sprawie prowadzą przedstawiciele LPR-u oraz policja.

Jak informowaliśmy wcześniej, policja zatrzymała osobę podejrzaną o kradzież leków z bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Michałkowie. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy przedstawicieli LPR-u. Otrzymaliśmy pisemną odpowiedź. Jej treść publikujemy poniżej.

“W momencie powzięcia informacji o możliwych nieprawidłowościach w filii Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim, dyrekcja podjęła natychmiastowe działania. Jeszcze w nocy z niedzieli na poniedziałek na miejsce udał się Zastępca Dyrektora ds. Ratownictwa Medycznego, Organizacji i Planowania oraz Dyrektor Regionalny Regionu Zachodniego LPR, którzy na miejscu dokonali przeglądu leków oraz dokumentacji medycznej. Po stwierdzeniu nieprawidłowości na miejsce została wezwana policja, która zabezpieczyła materiał dowodowy i przesłuchała na stwierdzoną okoliczność obu dyrektorów. Osoba podejrzana o dopuszczenie się do nieprawidłowości została natychmiastowo zawieszona w czynnościach służbowych.

Lotnicze Pogotowie Ratunkowe niezależnie od działań policji prowadzi własne działania kontrolne oraz wyjaśniające”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick