VII Turniej Charytatywny w Halową Piłkę Nożną dla Igi i Oskara

1
W najbliższy weekend 16 i 17 listopada odbędzie się VII Turniej Charytatywny w Halową Piłkę Nożną. Sportowe wydarzenie zostanie zorganizowane w związku z chęcią pomocy Idze i Oskarowi. To dzieci, które cierpią na poważne choroby i potrzebują ciągłego wsparcia finansowego związanego z leczeniem oraz rehabilitacją.

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego nie pozostają obojętni na cierpienie innych i chcą pomagać na różne sposoby. Jednym z nich jest zorganizowanie VII Turnieju Charytatywnego w Halową Piłkę Nożną dla Igi i Oskara, który odbędzie się w najbliższy weekend 16 i 17 listopada w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim.

Iga to 9-letnia mieszkanka Ostrowa, która cierpi na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Od tego czasu jest leczona w Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Akademii Medycznej w Poznaniu. Jest także podopieczną Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu.

Dziewczynka przechodzi intensywną chemioterapię i wyczerpujące leczenie, które wywołuje szereg negatywnych skutków ubocznych m.in. kompresyjne złamanie kręgosłupa (pięć kręgów). Iga wymaga intensywną i kosztowną rehabilitację, która pozwoli jej wrócić do sprawności fizycznej.

9-latka wymaga całodobowej opieki. W związku z tym mama została zmuszona do zrezygnowania z pracy, by zająć się córką. Ciężar utrzymania 5-osobowej rodziny spadł na barki ojca. Ogrom wydatków spowodował, że rodzina potrzebuje pomocy, aby móc sfinansować leczenie (zabiegi, leki) i rehabilitację dziewczynki, a także pokrycie kosztów podróży do specjalistów i szpitali.

Drugą osobą, na którą będą zbierane pieniądze podczas turnieju halowej piłki nożnej, jest Oskar, który zaczął chodzić dopiero po podaniu toksyny botulinowej w łydki oraz uda. Po trzyletniej terapii botoksem chłopiec trafił do lekarza ortopedy w Krakowie, z którym są w kontakcie do dzisiaj. W prywatnej klinice w tym mieście Oskar przeszedł dwie operacje. Jego chód znacznie się poprawił, ale czeka go kolejny zabieg. Tym razem stopy.

Jak mówią rodzice, Oskar to pogodne i ciągle uśmiechnięte dziecko. Chłopiec uczęszcza do Szkoły Specjalnej w Ostrowie Wielkopolskim. Bierze udział w zajęciach dodatkowych z psychologiem oraz logopedą. Korzysta także z rehabilitacji refundowanej przez NFZ. Pieniądze zbierane dla Oskara podczas turnieju, mają zostać przeznaczone na jego rehabilitację, aby poprawić jego chód, zdolności manualne oraz sfinansować kolejne operacje.

VII Turniej Charytatywny w Halową Piłkę Nożną dla Igi i Oskara odbędzie się pod patronatem dwóch ambasadorów, a zarazem sportowców: żużlowca Kamila Brzozowskiego i zawodnika MMA Michała „Longera” Andryszaka. Pieczę nad organizacją turnieju sprawuje także Stowarzyszenie Charytatywne S&M&S „Dajemy Nadzieję”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick