Uwolnij i daj drugie życie!

0
Bibliofile i zapaleni czytelnicy doskonale wiedzą, jak trudno rozstać się z książką. W wyniku zbieractwa połączonego z miłością do literatury w wielu domach atrakcyjne tytuły stoją na półkach latami, choć nierzadko zdarza się, że właściciel siegnął po nie tylko raz. Więc może się przemóc i... podać dalej dając szansę innym czytelnikom? Na tym polega bookcrossing, który z powodzeniem funkcjonuje w Ostrzeszowie.

Rozstanie się z ulubioną książką nie jest proste, o czym wie każdy bibliofil. Mimo to, bookcrossing jest coraz bardziej popularny, bo gdy mamy świadomość, że książka nie trafi do kosza, lecz w ręce innego miłośnika literatury, rozstanie staje się prostsze.

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa przez nieodpłatne przekazywanie ich metodą „podaj dalej”. Dzięki temu książki nie są ozdobami na półkach, stają się ogólnodostępne: żyją, bo uczą, bawią i zaskakują. W bookcrossingu najważniejsze jest to, że książka jest czytana, a więc spełnia swoją misję rozpowszechniania literatury.

w materiale filmowym bookcrossing po ostrzeszowsku.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick