Uwielbiany przez Polki. Pisarz i naukowiec gościem Biblioteki [zaproszenie]

0
Tajemniczego, na wskroś wrażliwego i romantycznego Jakuba pokochały miliony Polek marząc, by było im dane spotkać w realnym świecie takiego mężczyznę. Ale takie postacie znajduje się chyba tylko na kartach książek, w szczególności takich, jakie wychodzą spod pióra Janusza Leona Wiśniewskiego. Jego „S@motność w Sieci” długo utrzymywała się na liście polskich bestsellerów, a w pamięci wielu czytelniczek i czytelników zostanie jako jedna z ulubionych lektur.

Dla wszystkich posiadaczy książek Janusza Leona Wiśniewskiego mamy dobrą informację – autor będzie mógł podpisać je wszystkie i zadedykować. Wystarczy przyjść na spotkanie autorskie z pisarzem i naukowcem, na które zaprasza dyrekcja ostrowskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego. Spotkanie zaplanowano na najbliższy piątek 26. stycznia o godzinie 18:00 w Czytelni.

Janusz Leon Wiśniewski to polski pisarz, ale i naukowiec, pochodzi z Torunia. Posiada tytuł magistra fizyki, ekonomii, doktora informatyki oraz stopień doktora habilitowanego chemii. Wykształcenie zdobywał na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, Politechnice Warszawskiej czy Politechnice Łódzkiej. Nic więc dziwnego, że w jego książkach nie brakuje odniesień do świata nauki, a czytelnicy kończą wiele lektur bogatsi o informacje właśnie z dziedziny fizyki czy chemii. Jego bohaterowie to także często ludzie wykształceni. Wiśniewski oprócz czerpania z nauki inspiracji literackich faktycznie działa i realizuje się jako wykładowca akademicki.

„S@motność w Sieci” ukazała się w 2001 roku jako literacki debiut Wiśniewskiego, potem autor niemalże każdego roku raczył swoich czytelników nowościami. Sukcesy odnosiły takie tytuły jak „Między wierszami”, „Bikini”, „Zbliżenia”, „Grand”, „Miłość oraz inne dysonanse”, „I odpuść nam nasze…” czy najnowsze „Wszystkie moje kobiety”. Jego książki ukazywały się w formie e-booków oraz wiele z nich jako audiobooki.

foto: wikipedia.pl

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick