Uwaga na gęste mgły! Ostrzeżenia IMGW dla południowej Wielkopolski

0
Fot. IMGW
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o gęstej mgle, która ma pojawić się w nocy na terenie naszego regionu. Alertem objęte są wszystkie powiaty południowej Wielkopolski. Widoczność może spaść nawet do 50 metrów, a trudne warunki atmosferyczne mogą utrzymywać się przez całą noc.

Żółty alert obowiązuje od godziny 23.00 we wtorek do godziny 9.00 w środę. Objęte zostały nim powiat ostrowski, kaliski, ostrzeszowski, pleszewski, krotoszyński, jarociński i kępiński.

Synoptycy przewidują pojawienie się gęstej i marznącej mgły. Widoczność ma wynosić od 200 do jedynie 50 metrów. Kierowcy, którzy będą podróżować nocą proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności.

Jak powinniśmy zachować się za kierownicą podczas mgły? Specjaliści informują, że wyprzedzanie podczas mgły jest bardzo ryzykowne. Zderzenie nawet przy prędkości 50km/h może być fatalne w skutkach. W gęstej mgle nie należy włączać świateł drogowych, tzw. długich. Efekt będzie odwrotny do zamierzonego. Zamiast poprawić widoczność, dodatkowo rozświetlimy mgłę przed samochodem i przed oczami będziemy mieli jedną, wielką ścianę światła.

Trzymajmy się prawej krawędzi jezdni. Dzięki temu unikniemy uderzenia w przydrożne drzewo lub zjechania na przeciwległy pas ruchu i kolizji się z innym pojazdem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick