DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Uwaga na fałszywe SMS-y. Możesz zostać okradziony!

Czas przedświąteczny to szał zakupów internetowych, ale też prawdziwe żniwa dla oszustów. Coraz częściej można spotkać się z sytuacją, gdy ktoś zostanie okradziony, bo uwierzył w treść przesłaną mu przez wiadomość SMS. – Zgłosiła się osoba, która otrzymała wiadomość tekstową o dezaktywacji gry. Osoba myśląc, że odsyła sms o symbolicznej wartości dezaktywuje grę internetową, za którą bez tej czynności będzie ponosiła comiesięczną opłatę abonamentową. W sprawach prowadzone jest śledztwo – informuje st. sierż. Agnieszka Szołdra z ostrzeszowskiej policji. Mundurowi apelują o uwagę i nie podejmowanie pochopnych decyzji.

Ostrzegają też przed sytuacjami typu:

– Wiadomościami tekstowymi, których link kieruje do niebezpiecznej zawartości.

– Kodami SMS otrzymywanymi podczas dokonywania zakupów przez internet. Dopiero w ostatnim etapie zakupów internetowych jest podana informacja, ile dokładnie wyniesie koszt zamówienia.

– Gdy w treści SMS-a znajduje się polecenie dokonania dopłaty niewielkiej kwoty brakującej do ostatecznej realizacji przesyłki.

Takie wiadomości należy czytać od początku do końca. Jeśli mamy jakiekolowiek, nawet najmniejsze wątpliwości – nie przesyłajmy żadnych pieniędzy!

Do apelu przyłączyła się nawet firma zajmująca się dostawą przesyłek do tzw. paczkomatów. – Fałszywe wiadomości tekstowe otrzymują również osoby, które nie są odbiorcami naszych usług. Link zawarty w treści kieruje do niebezpiecznej zawartości. Może to spowodować wyłudzenie informacji z telefonu lub ich utratę oraz uszkodzenie urządzenia – czytamy na ich stronie.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz