Uwaga, kierowcy! Wjazd na rynek od Raszkowskiej będzie ograniczony

17
Już w najbliższy poniedziałek znaczne ograniczenie wjazdów na ostrowski rynek. Tego dnia ma zostać bowiem uruchomiony słupek, który już jest zamontowany przy ulicy Raszkowskiej. Bariera ta wprawdzie nie sprawi, że ruch samochodowy na ostrowskim rynku całkowicie zniknie, ale dzięki jej uruchomieniu będą mogli tutaj zatrzymywać się i przejeżdżać tylko kierowcy do tego uprawnieni.

O tym, że wjazd na ostrowski rynek od strony ulicy Raszkowskiej, zostanie ograniczony, wiadomo już od kilku miesięcy. Są zamontowane tam słupki, jednak nie zostały one jeszcze uruchomione. Ma to się zmienić już w poniedziałek, kiedy to bariera zacznie działać. – Słupek będzie opuszczony w godzinach od 6 do 11 i od 17 do 18. Wówczas można będzie realizować chociażby dostawy – mówi dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Marcin Wieruchowski. – W pozostałych godzinach będą mogły wjechać na rynek tylko osoby uprawnione – na przykład prowadzące prace remontowe na rynku – dodaje szef ostrowskich drogowców.

Celem zamontowania takiej bariery jest ograniczenie ruchu samochodowego na rynku i parkowania w tym miejscu przez osoby do tego nieuprawnione. Tym ostatnim nieraz mandaty przyznawała straż miejska. A takowy za przejazd na „zakazie ruchu” może wynieść nawet do 500 złotych.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

17 KOMENTARZE

  • ale to mowisz o takim busie ambulansie dla niepelnosprawnych? inaczej to mysle ze mozna nawet rozwinac czerwony dywan i wjechas do hotelu Polonia na pietro autem jesli oligarcha albo szejk racza zaplacic odpowiednia monete za tego typu zabawe.

 1. 19
  4

  Wystarczy, że przejdzie sobie przez sionkę i już jest na postoju taxi. Żaden problem chyba, że dla ciebie bo już nie będziesz mógł sobie skracać drogę co widać bardzo często. A do Hotelu może sobie wejść przez bramę od strony Pl23 Stycznia, tam już jest teren hotelu. I wszystko w temacie.

 2. 5
  1

  Obawiam się że cwaniaki a ich nie brakuje ominą słupek jadąc chodnikiem, na moje oko jakieś 3m szerokości auto spokojnie przejedzie, słupki muszą być również na chodniku

  • Na miesiąc (zamiast Straży Miejskiej) zatrudnić Pana (pozdrawiam) który wypisywał mandaty za parkowanie pod Kauflandem. Efekt murowany. Mnie nauczył (2x 50 zł).

  • 3
   2

   Od pół roku wiadomo o graniczeniach, a Ty się o kod pytasz w dniu ich wprowadzenia? Znaczy, że aż tak ważne to nie jest.

  • 1
   1

   Nie ślędzę prac związanych z ograniczeniami w ruchu i nie jestem cwaniakiem mającym kartę,wręcz chętnie się zamienię,niestety nie jest to możliwe.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick