Uwaga, kierowcy! Kolejny odcinek al. Wojska Polskiego w remoncie. Możliwe utrudnienia

0
fot. kalisz.pl
Ruszył remont kolejnego odcinka al. Wojska Polskiego w Kaliszu. 19 sierpnia rozpoczęły się prace pomiędzy ulicą Majkowską, a Stawiszyńską. Zaplanowano przebudowę lewej i prawej strony jezdni. W trakcie robót nieczynny będzie przystanek aleja Wojska Polskiego Majkowska 17. Na jednym ze skrzyżowań obowiązuje zakaz skrętu w lewo. W związku z prowadzonymi pracami kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Ruszyła przebudowa kolejnego odcinka al. Wojska Polskiego w Kaliszu. 19 sierpnia o godzinie 8.00 rozpoczeły się prace remontowe na tej arterii. W związku z nimi kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia. Mogą pojawić się korki.

„Na wysokości sklepu Aldi ruch kołowy będzie przekierowany przez pas dzielący na przeciwległą jezdnię al. Wojska Polskiego, na której wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy – po jednym pasie ruchu dla danego kierunku” – czytamy na stronie Urzędu Miasta w Kaliszu.

Na skrzyżowaniu z ulicą Majkowską obowiązuje zakaz skrętu w lewo (z obu wlotów al. Wojska Polskiego). Wprowadzone zostało także ograniczenie wjazdu pojazdów ciężarowych, o dopuszczalnej masie powyżej 3,5 t, w al. Wojska Polskiego na odcinku pomiędzy Rondem Westerplatte a ul. Stawiszyńską. Wyznaczono objazd.

Na czas prowadzonego remontu wyłączony z ruchu jest przystanek autobusowy „Aleja Wojska Polskiego Majkowska 17”.

Autobusy linii nr 8 zmienią swoją trasę. Będą kursować w kierunku do ulicy Bażanciej od przystanku „Aleja Wojska Polskiego Przybrzeżna” 15 ulicami: Piskorzewie, Długosza, Majkowska i dalej stałą trasą. Trasa powrotna nie ulega zmianie.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących rozkładu jazdy mieszkańcy mogą udać się do Punktu Obsługi Klienta KLA przy ul. Podmiejskiej 2A lub dzwonić pod numery telefonów: (62) 768 00 91/92. Informacje znajdują się także na stronie internetowej www.kla.com.pl.

Remont tych odcinków to jeden z etapów przebudowy al. Wojska Polskiego w Kaliszu. W ramach inwestycji wyremontowany zostanie odcinek o długości niespełna 1 km. Położona będzie nowa nawierzchnia jezdni. Pojawią się też chodniki z krawężnikami i zatoki autobusowe. Miasto na ten cel uzyskał prawie 4 mln zł dofinansowania.

Termin zakończenia prac wyznaczono na 15 listopada.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick