Uwaga, bo powieje! IMGW ostrzega także przed oblodzeniem

2
Fot. pixabay.com
Nadchodzi zmiana w pogodzie, a synoptycy przewidują silny wiatr oraz oblodzenie. IMGW wydało już ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Według prognoz drogi i chodniki mogą zrobić się śliskie. Alerty dotyczą wszystkich powiatów południowej części Wielkopolski.

Żółty alert obowiązuje na terenie powiatu ostrowskiego, kaliskiego, ostrzeszowskiego, kępińskiego, krotoszyńskiego, pleszewskiego i jarocińskiego. „Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu i północnego zachodu” – informuje IMGW.

Synoptycy prognozują także oblodzenie dróg i chodników w czwartek. Możliwe, że ten alert zostanie przedłużony na kolejny dzień – piątek.

Fot. IMGW
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Najgorsze są chyba jednak oblodzenia, bo raz dwa można wywinąć orła. Powinni bardziej przykładać sie nie tylko do sypania ulic, ale i chodników. Przy tej inflacji, wiele osób przerzuciło sie jednak na transport miejski lub piesze wędrówki do pracy. Chodniki powinny być zabezpieczone niekoniecznie solą. 3-krotnie dłuższe działanie ma noris-smelter z norenco, wiec wystarczyłoby sypac raz na jakis czas

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick