Utrudnienia w Jarocinie wciąż są. Rewitalizacja śródmieścia przechodzi kolejne etapy

0
Rewitalizacja śródmieścia Jarocina wciąż trwa, a mieszkańcy i przyjezdni muszą spodziewać się dużych utrudnień w ruchu. Obecnie największe mają miejsce od ronda przy parku Gorzeńskiego do ul. Szpitalnej. Tam trwa remont kanalizacji deszczowej.

Prace rewitalizacyjne są prowadzone na zlecenie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji i trwają już od kilku tygodni. – Wymieniane są wodociągi, kanalizacja deszczowa i sanitarna. W czwartek przyjechały elementy zbiorników podziemnych, które lada chwila będą montowane i które posłużą do zatrzymywania wody w okresach deszczowych jako zbiorniki retencyjne – mówi Remigiusz Nowojewski, prezes PWiK-u.

Tego typu prace nierozerwalnie łączą się z dużymi utrudnieniami dla mieszkańców zarówno Śródmieścia, jak i innych części miasta, którzy przez centrum chcieliby się przedostać. Cierpią też przedsiębiorcy, którzy prowadzą biznesy m.in. w rynku. – Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość, cierpliwość i współpracę z nami w tym zakresie, ale też zachęcam wszystkich do odwiedzenia strony rewitalizacjajarocin.pl, gdzie są wszystkie szczegóły, są informacje, można podać swój numer telefonu oraz ulicę, na której się mieszka, jeśli ktoś jest mieszkańcem Śródmieścia, aby otrzymywać powiadomienia z wyprzedzeniem o tym, że np. będzie przerwa w dostawie wody lub problemy w komunikacji – wyjaśnia Bartosz Walczak, wiceburmistrz Jarocina.

Mieszkańcy i przyjezdni muszą spodziewać się kolejnych utrudnień. – Na kolejnym fragmencie ul. Śródmiejskiej – od ronda przy parku Gorzeńskiego do ul. Szpitalnej – ruszy budowa kanalizacji deszczowej. Dojazd do tej części drogi jest możliwy od ul. Hallera, ale obowiązuje nakaz skrętu w prawo. Na ul. Śródmiejskiej (od Rynku do ul. Wąskiej), nadal trwa budowa sieci kanalizacji sanitarnej (do 8 czerwca) – informuje urząd.

Całkowite zakończenie prac związanych z rewitalizacją na ul. Śródmiejskiej planowane jest na 23 grudnia 2020r.

Fot. jarocin.pl
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick