Uszkodzona czaszka, złamany nos. 87-latek usłyszał zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem

12
Fot. Pixabay
87-letni mężczyzna usłyszał zarzut za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Śledczy poinformowali, że stan 87-latka jasno przemawia o konieczności przeprowadzenia badań. Pies w ciężkim stanie przebywa pod opieką jednego z ostrowskich weterynarzy.

Takiego bestialstwa służby mundurowe dawno nie widziały już dawno. 87-letni mieszkaniec z Topoli Osiedle skatował psa. Jego obrażenia są bardzo poważne. Jak poinformowała prokuratura, 87-latek przywiązał psa do drzewa i bił go drewnianym kijem po głowie. Spowodował u czworonoga bardzo ciężkie obrażenia.

Udało nam się dowiedzieć, że doszło do uszkodzenia czaszki, obrzęku mózgu oraz złamania nosa. Pies został wprowadzony w stan uśpienia, by w spokoju mógł dochodzić do zdrowia.

Mężczyźnie postawiono już zarzuty. – Usłyszał on zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Z uwagi na grożącą mu surową karę, a jednocześnie z uwagi na przeprowadzenie dalszych czynności w postępowaniu zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego – poinformował Maciej Meler, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Śledczy poinformowali też, że stan 87-latka jasno przemawia o konieczności przeprowadzenia badań przez lekarzy. – Ich wyniki pozwolą na finalną ocenę karno-prawną – dodaje Meler.

87-latkowi grozi do pięciu lat więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick