Usunięto śmierdzące odpady z ostrowskiego wysypiska. Teraz będzie lepiej?

11
Fot. facebook.com/Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadami
Worki z cuchnącymi odpadami zostały usunięte z terenu przy ulicy Staroprzygodzkiej. Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadami informuje, że usunięto jeden z największych problemów. Zlikwidowanie tej frakcji ma spowodować, że nad sąsiednimi terenami nie będzie unosić się smród.

O wywozie cuchnącej frakcji odpadów informowaliśmy już w marcu tego roku. Wtedy też rozpoczął się wywóz śmieci, który miał ograniczyć fetor unoszący się nad wysypiskiem. Audyt wykazał, że to frakcja zielona jest przyczyną nieprzyjemnego zapachu i to ona zostanie wywieziona, jako pierwsza. Z ostrowskiej instalacji miało zniknąć trzy tysiące ton odpadów. Zostały wywiezione do Kleczewa przez tamtejszą firmę, która wygrała przetarg na to zadanie.

CZYTAJ: Wywiozą kilka tysięcy ton odpadów zielonych z RZZO. Gdzie trafią i za ile?

Wiemy już, że śmierdzące odpady zostały wywiezione. Informuje o tym sam RZZO w swoich mediach społecznościowych „W tym miejscu jeszcze nie tak dawno widać było tysiące worków z odpadami. Znikły, jak za dotknięciem magicznej różdżki, ale to tak naprawdę finał bardzo wielu działań. Po prostu odkorkowaliśmy RZZO! Wszystko po to, by okoliczni mieszkańcy nie musieli pomstować na zapach ze składowiska” – czytamy.

Czy Waszym zdaniem czuć już różnicę w sąsiedztwie wysypiska? Czy nieprzyjemne zapachy są mniej odczuwalne?

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. Co Wy tu pitolicie. Przecie mówiłam rok temu, że mi nie śmierdzi 365 dni w roku, że ja nic nie czuje. Więc co to ma być za zmiana, krajobrazowa?

  2. No to ciekawe Hudini zaczarował i znikły a za ten wywóz z kąta w kąt zaplacimy my ot i czarowanie głupa .teraz innym śmierdzą ,ja bym z tego zrobiła kompost i zużyła w parkach itd.to się nazywa recykling.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick