Ustawa prądowa uderza w przedsiębiorców? Poseł PO: „To typowe dla PiS”

8
Przedsiębiorcy będą płacić więcej za prąd nawet o 30%? Jest takie ryzyko, bo rząd przyjął właśnie nowelizację ustawy prądowej. Tym samym mikro oraz małe przedsiębiorstwa, szpitale czy jednostki sektora finansów publicznych, w tym samorządy za drugie półrocze zapłacą wyższą stawkę za energię elektryczną. Jest jednak sposób, by tego uniknąć. Należy złożyć odpowiedni wniosek osobiście u swojego operatora. Termin mija...27 lipca.

O nowelizacji ustawy prądowej mówiło się w Polsce już od 2018 roku. Okazuje się, że Senat z poniedziałku na wtorek przyjął nowe zasady, które przede wszystkim mają uderzać mikro i małe przedsiębiorstwa. Dla nich opłaty za energię elektryczną mogą wzrosnąć nawet o 30%. Sytuacją jest oburzona przede wszystkim opozycja. – Gdy PiS przedstawiło projekt to mówiło o zamrożonych cenach prądu dla przedsiębiorstw. Teraz wchodzi rozporządzenie wykonawcze, według którego cena za prąd przedsiębiorców ma podskoczyć o 30%. Może się jednak nie zmienić, jeśli do 27. lipca złożą odpowiedni wniosek – komentuje sprawę dla portalu wlkp24.info poseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Urbaniak. Parlamentarzysta dodaje, że to styl rządzenia typowy dla Prawa i Sprawiedliwości. – Przedstawiają szczegółowe rozporządzenie i zostawiają małą furtkę, z której nie każdy zdąży skorzystać. A chcę zaznaczyć, że jest teraz okres wakacyjny, a przedsiębiorcy są na urlopach – dodaje Urbaniak.

Czas na założenie wniosku mija 27 lipca. – Dialog pomiędzy rządem polskim, a Komisją Europejską nie trwał do marca lub kwietnia, ale jak się okazało do lipca tego roku i dopiero teraz ostateczne ustalenia – wyjaśnia poseł Tomasz Ławniczak z Prawa i Sprawiedliwości.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

    • Jakoś nie spotkałem podobnego apelu ze strony parlamentarzystów PiS. W końcu koledzy w spółce Energa muszą mieć kasę na premie. Brawo Panie Pośle, jeśli choć jedna firma skorzystała z informacji przez Pana podanej, to już odniósł Pan sukces.

  1. Poseł Urbaniak nie zna ustawy więc za co pobiera uposażenie poselskie, dietę i kilometrówkę?
    W ustawie jak „byk” jest napisane o składaniu oświadczeń i korekcie faktur.
    Pieniactwo p. Urbaniak to polityczna piaskownica. WSTYD dla OSTROWA WIELKOPOKSKIEGO.

    • Panie radny, wiemy że pan musisz się wykazać przed szefem, ale daj pan spokój. Poseł zwraca uwagę przedsiębiorcom, którzy nie siedzą nosem w dzienniku ustaw tylko codziennie ciężko zasuwają. Może pan się weźmie do jakiejś normalnej pracy, podobno pan taki wykształcony, elokwentny (no nie, trudno zrozumieć ten bełkot). Ile można całymi dniami włazić bez mydła szefowi?

  2. Typowe to w PO gdzie ceny rosły jak grzyby po deszczu . Pan Urbaniak zapomina jak za jego rządów ceny w Ostrowie były maksymalne i to bez uprzedzania . W swej nienawiści do Polskiego Rządu i zapracowania na pozycje na listach wyborczych ukazuje swą naturę w 100 % . Niech przypomni dzięki komu i kto zgodził się na podwyżki energii tak jak chcieli unijni politycy ? czy nie pani Kopacz z PO ? . Nasyłanie sanepidu do Ostrowa i wszelkie akcje anty są wizytówką kim jest pan ktory nic dobrego dla Ostrowa nie uczynił ani za swych rządów jako prezydent a tym bardziej jako poseł . W swych wypowiedziach niech pamięta o nie łamaniu prawa karnego z Art.212 k.k.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick