Ustalenia były inne. Protestujący znowu czują się oszukani [ZDJĘCIA]

1
Urzędnicy zapewniali, że zostanie wybrany wariant obwodnicy Kalisza korzystny dla mieszkańców gminy Nowe Skalmierzyce, a z protokołu po spotkaniu wynika, że jest całkowicie odwrotnie. To przelało czarę goryczy wśród rolników, którzy w geście protestu wyjechali traktorami na DK25. Zobacz na wlkp24.info, jak wyglądała ta manifestacja rozgoryczenia.

Mieszkańcom gminy Nowe Skalmierzyce nie przypadł do gustu wariant szósty obwodnicy Kalisza, który skierowano do realizacji. Mają nadzieję, że da się go jeszcze zmienić i wprowadzić w życie piąte z rozwiązań przebiegu bajpasu, bo właśnie ono miało zostać zaakceptowane. Taka deklaracja padła kilka miesięcy temu na spotkaniu z urzędnikami odpowiedzialnymi za przygotowanie poszczególnych etapów tej inwestycji.

W czwartek rolnicy wyjechali na DK25 w okolicach Ociąża i spowalniali przez kilka godzin ruch traktorami na „krajówce”, aby zwrócić uwagę rządzących oraz urzędników na problem, jaki stanowi dla nich zmiana wariantu obwodnicy Kalisza.

Protestujący podkreślili, że nie są przeciwni budowie tej drogi, ale chcieliby, aby liczono się z ich zdaniem i wzięto pod uwagę przedstawione przez nich argumenty dotyczące problemów z dalszym funkcjonowaniem rolników z terenu tej gminy.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick