Urzędy Skarbowe zamknięte dla interesantów. Jak i gdzie dostarczyć PIT?

6
Deklaracje podatkowe w tym roku możemy do Urzędów Skarbowych dostarczyć później niż zwykle, bo aż do końca maja. Wydłużony termin spowodowany jest oczywiście pandemią koronawirusa. Urzędnicy pracują jednak w niezmienionym trybie, zachęcają do tego, by elektronicznie składać PIT-y albo robić to poprzez specjalne skrzynki podawcze.

Od lat Polaków zachęca się do tego, by za pośrednictwem strony podatki.gov.pl elektronicznie składać zeznania podatkowe. W tym roku to rozwiązanie wydaje się nie tyle najwygodniejsze, co najlepsze z praktycznego punktu widzenia. Urzędy Skarbowe są bowiem zamknięte dla interesantów, przebywają w nich jedynie pracownicy. Ostrowska “skarbówka” przyjmuje już PIT-y elektronicznie, ale i papierowo w nieco zmienionej formie. – Wystawiliśmy przed drzwiami wejściowymi specjalną urnę, do której można wrzucić deklarację. Prosimy jednak, by na takiej deklaracji zapisać swój numer telefonu, byśmy w razie jakiś błędów mogli kontaktować się z podatnikiem – mówi Rafał Podlas, Kierownik Referatu Przetwarzania Danych Urzędu Skarbowego w Ostrowie Wielkopolskim. Jak dodaje, najczęstszym błędem w formularzach jest…brak podpisu podatnika. Stąd apel o skrupulatne sprawdzenie swojego PIT-u przed wrzuceniem go do skrzynki podawczej.

Wiele osób korzystając z wolnego czasu zdecydowało się załatwić już sprawy związane z rocznym rozliczeniem. Są jednak podatnicy, którzy jak zwykle czekają z rozliczeniem z fiskusem do ostatniej chwili. – Złożone zostały w terminie już wszystkie deklaracje PIT-28, brakuje około 600 sztuk PIT-36L, około 10 tysięcy podatników na ten moment jeszcze musi złożyć PIT37 – wymienia Rafał Podlas.

Urzędnicy zachęcają także do kontaktu telefonicznego wszystkich przedsiębiorców, na których z powodu epidemii koronawirusa spadło wiele dodatkowych formalności. Na stronie internetowej ostrowskiego Urzędu Skarbowego są podane numery kontaktowe do odpowiednich wydziałów. A warto dopełniać formalności, bo złożenie deklaracji VAT jest niezbędne do otrzymania wsparcia w ramach Tarczy Antykryzysowej.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. 7
  7

  W urzędzie skarbowym to jest porażka. Ochroniarz do wymiany nauczył się formułki ,”Proszę nie wchodzić ” i tyle jak dla mnie powinien być tam pracownik który pomoże i pokaże jakie wnioski trzeba dołączyć do danych spraw .Bo w urzędzie sprawy nie tylko na pitach się kończą

  • Przecież można telefonować do U.S.
   Albo trochę poczytać na temat druków są już kilka lat

 2. Dodzwonić się to tragedia.
  Skrzynka wystawiona tylko w godzinach urzędowania-przyjechałem po pracy (40 km w jedną stronę do US) to pocałowałem klamkę.Portier łaził to mi pokazał na kartkę z info na drzwiach.Na drugi dzień powtórka,i kolejne 80 km,ale się udało wrzucić pismo do skrzynki.Hura !!!!.

 3. A dlaczego to szanowni urzędnicy nie przyjmują i to nie tylko w skarbówce ale w wiekszosci urzedow!! Przeciez to nie galerie handlowe pojedynczo mozna przyjmowac, jakoś w urząd pocztowy działa, obsługuje mimo wszystko!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick