DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Urzędnicy odwiedzają mieszkańców i sprawdzają piece? Dembna: Nie prowadzimy takich kontroli

Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego rozmawiają między sobą o tym, że – podobno – pracownicy Urzędu Miejskiego prowadzą kontrole pieców w budynkach mieszkalnych. Ostrowski magistrat uspokaja: „nie prowadzimy takich działań”.

W lokalnych mediach społecznościowych pojawiła się informacja o rzekomych kontrolach pracowników Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Urzędnicy mają kontrolować piece w domach mieszkańców. Wielu mieszkańców przychodzi także osobiście do urzędu i pyta, czy te informacje są prawdziwe. – My, jako Urząd Miejski nie kontrolujemy żadnych pieców. Jedyna kontrole, jakie przeprowadzamy to związane z udzieloną przez miasto dotacją na wymianę węglowych źródeł ogrzewania na ekologiczne – wyjaśnia Eliza Dembna, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Za każdym razem, gdy urzędnicy chcą przeprowadzić tę kontrolę, umawiają się z mieszkańcem na konkretny dzień i godzinę.

Kontrole, które cyklicznie przeprowadzane są na terenie Ostrowa to te, które prowadzone są przez strażników miejskich. – Te interwencje odbywają się, gdy dana posesja została wskazana przez innego mieszkańca lub dzielnicowi sami wytypują taką posesję. Kontrol odbywają się z reguły w dwuosobowym składzie i są to strażnicy miejscy ubrani w mundury – mówi Marek Pacyna z ostrowskiej Straży Miejskiej.

Policja również apeluje do mieszkańców, by nie wpuszczać do domu nikogo, kogo nie jesteśmy pewni. Każdy urzędnik, który zapuka do naszych drzwi będzie wyposażony w odpowiednią legitymację, którą powinien okazać. Możemy poprosić też o to sami. To samo tyczy się strażników miejskich. Zawsze możemy poprosić o okazanie się dokumentem, by upewnić się, że nie mamy do czynienia z oszustem.

 

Napisz do autora

Komentarze (4)
 • D
  dymek_z_kominka

  wtorek, 21 listopada, 2023

  Szkoda, bo trucicieli wkoło sporo (choć zdaję sobie sprawę, że nikogo do domu bez nakazu nie trzeba wpuszczać). W Polsce jest jednak przyzwolenie na taki syf.

  Odpowiedz
  • ...

   środa, 22 listopada, 2023

   Doczytaj jakie służby MUSISZ wpuścić bez żadnego nakazu.

   Odpowiedz
 • R
  Ryś

  środa, 22 listopada, 2023

  Więc wskazuję ogródki działkowe
  ,, PRZYRODA ” przy ul. Komuny Paryskiej ciągłe spalanie mebli przyniesionych z osiedla. Smród potworny.

  Odpowiedz
 • C
  cba

  środa, 29 listopada, 2023

  A na ogródki działkowe też zajrzą ?

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz