Urząd marszałkowski chce obowiązkowych szczepień i obostrzeń dla niezaszczepionych. „Może czas przestać udawać, że pandemii nie ma”

27
Czy wejdą w życie obowiązkowe szczepienia i obostrzenia dla niezaszczepionych przeciwko COVID-19 osób? Tego chce Zarząd Województwa Wielkopolskiego. Radni wkrótce będą głosować nad stanowiskiem w tej sprawie. Apel ma trafić na biurka premiera i Ministra Zdrowia.

Obowiązkowe szczepienia przeciwko COVID-19 i obostrzenia dla niezaszczepionych? Wprowadzenia takiego rozwiązania chce Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Przyjęcie apelu w tej sprawie ma być formą sprzeciwu wobec tego, co robi rząd, a właściwie czego nie robi, bo – zdaniem przedstawicieli wielkopolskiego samorządu – Ministerstwo Zdrowia powinno podjąć zdecydowane działania, aby skutecznie walczyć z pandemią.

– Pomysł wynika z bierności władz centralnych i z tego, że IV fala pandemii nas zalewa. Zarząd województwa uznał, że dalej milczeć nie możemy – podkreśla Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Jak mówi, to odpowiedź na zbyt słabe rozpropagowanie szczepień w ostatnim roku. – Szczepienia są znane od dziesiątek lat. Są najskuteczniejszą formą działania. Dość powiedzieć, że wyeliminowaliśmy niektóre choroby zakaźne, jak choćby polio, właśnie dzięki temu, że obowiązuje powszechne szczepienie ochronne – dodaje w rozmowie z portalem wlkp24.info.

Propozycja wielkopolskiego samorządu ma dotyczyć zatem dopisania szczepionki przeciw COVID-19 do listy szczepień obowiązkowych w skali całego kraju. Urząd Marszałkowski nie może wprowadzić takiego nakazu lokalnie, ponieważ tego typu decyzje są podejmowane w Polsce na szczeblu centralnym i dotyczą całego kraju.

To jednak nie wszystko, o co apelują przedstawiciele sejmiku. – Polska jest jedynym krajem, w którym osoby zaszczepione i niezaszczepione właściwie niczym się nie różnią w przestrzeni publicznej. Nie mamy żadnych obostrzeń wynikających z tego, że część obywateli jest po prostu nieodpowiedzialna. Jestem w stanie zrozumieć, że jest to ich wolny wybór i są gotowi ciężko zachorować. Natomiast te osoby narażają na utratę zdrowia i życia tych, którzy byli odpowiedzialni za szczepienie się i nie mogą korzystać z systemu ochrony zdrowotnej w przypadku wszystkich innych schorzeń – zaznacza Paulina Stochniałek.

Podpisuje się tym samym pod słowami wielu pracowników ochrony zdrowia, którzy od dawna podkreślają, że zwiększanie liczby tzw. łóżek covidowych prowadzi do zabierania ich z innych oddziałów, a przecież liczba chorujących na innego rodzaju schorzenia nagle nie zmalała. – To jest nasze stanowisko, żeby podpowiedzieć panu Ministrowi Zdrowia i panu premierowi, że być może warto wreszcie wziąć się do pracy i przestać udawać, że pandemii nie ma. Ona oczywiście jest i za chwilę dzienne zgony dojdą do pół tysiąca. To jest sugestia, żeby rząd wprowadził wreszcie ograniczenia i nakaz szczepień dla całej Polski – apeluje członkini zarządu województwa.

Jeśli stanowisko sejmiku zostanie przyjęte, piłeczka będzie po stronie resortu zdrowia i rządu, który – co nie jest tajemnicą – składa się z polityków koalicji Zjednoczonej Prawicy. W wielkopolskim samorządzie natomiast większość stanowią przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej. – Jako zarząd chcieliśmy pokazać, że nie patrzymy tylko na słupki poparcia i w obliczu tego, że szpitale są coraz pełniejsze, ludzie naprawdę nie mogą korzystać z opieki, który jest niewydolny, że opóźniają się diagnozy nowotworowe, które w przypadku takich chorób są śmiertelnym niebezpieczeństwem, że nie boimy się podjąć też takiej inicjatywy – podkreśla Paulina Stochniałek.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

27 KOMENTARZE

  • Tak wysokie podatki to rabunek i marnowanie środków publicznych, przykładów nie będę przytaczał, za czasów chłopów pańszczyźnianych było dużo taniej jak dzisiaj?

 1. Do Czesława: Chciałam zapytać ileż to pan skończył studiow medycznych że twiedzi pan że nie kazdy może być szczepiony a przestępstwem jest nie szczepienie się bo choroby zakaźne są zwalczane z urzędu (przynajmniej tak powinno być w normalnym kraju)

 2. Dzisiaj przyjąłem pierwszą dawkę. Niestety nie z własnej woli, po prostu gdybym tego nie zrobił miałbym problem w pracy. Przeraza mnie tylko fakt że oficjalna strona Komisji Europejskiej podaje że Unia zakupiła już 4.6 mld dawek, a to oznacza że dla każdego europejczyka przewidują minimum 10 dawek. Także szybko to się nie skończy.

 3. Najgorsze jest to, że jacyś stołkowi urządnicy decydują o naszym zdrowiu wbrew naszej woli przymuszając do czynów nie zgodnych z konstytucją. Będziecie rozliczeni za wasze zbrodnie.

 4. Nie było jeszcze takiej szczepionki żeby tak na siłę to wszystko. Nagrody itd. Na różne sposoby zachęcali. Mam książeczkę szczepień. I nie jedno szczepienie mam. Ale z tej nie skorzystam. Wolę swoją naturalną odporność. Mało prawie wcale nie choruje. Bo jak się zacznie to może trzeba będzie do końca życia przyjmować. A jak nie szczepionka to tabletki wejdą do obrotu.

 5. Nareszcie! Rząd boi się obowiązkowości szczepień, bo straci swoich wyborców. Czas najwyższy, żeby zaszczepieni mieli PRZYWILEJE czyli nie chodzi o zabieranie biednym niezaszczepionym ich praw, tylko o danie przywilejów zaszczepionym. Jesteś zaszczepiony, to wchodzisz do restauracji, kina, na mecz, na koncert, wyjeżdżasz za granicę, a jak nie, to siedzisz na 4 literkach i czekasz na koniec pandemii. Proste? Proste!

 6. Wszyscy niezaszczepieni gdy zachorują na COVID-19 powinni być kierowani tylko do szpitali tymczasowych a nie zabierali miejsca chorym na inne choroby w istniejących szpitalach. Ciekawe co powiedzą jak ktoś z najbliższych dostanie zawał itd. lub umrze bo planowana operacja zostanie odwołana bo oddział przekształcono na covidowy przez niezaszczepionych którzy stanowią przeszło 90% chorych pod respiratorami. Innym rozwiązaniem powinna być częściowa odpłatność leczenie pod respiratorem i dalej to kosztuje od 500 000 -do 700 000 zł. To jak myślicie? Składka zdrowotna starczy na parę dni. To nie szczepcie się ale umierajcie na własny rachunek zgodnie z konstytucją.

  • Już pisze o nowym wirusie jakiś Mu. I pisze że nawet te szczepionki nie będą działać na niego wcale.

  • Po pierwsze to po to płacimy składki zdrowotne żeby leczenie było za darmo. Po drugie już parę badań potwierdziło że osoby szczepionek chorują na corvida A nie szczepione otrzymują wynik negatywny. Po 3 to jest każdego indywidualna sprawa i nie powinno to dzielić ludzi na 2 sorry szczepiony- noeszczepiony w końcu nasi dziadkowie nie po to oddawali życie za ojczyznę żebyśmy teraz się dzielili ! Nie ma gorszych- lepszych są równi!!!

 7. A co z Konstytucja jak to się ma do praw człowieka ci radni powinni czymś co jesnatychmiast zrzec się mandatu za to że chcą przymusowe szczepienie wprowadzić

 8. Nieszczepiony idzie pod respirator szansa 30% i zajmuje anestezjologa który jest potrzebny do innych odpowiedzialnych chorych którzy także umrą I co do tego mają dziadkowie ?

 9. Ta specjalistka od szczepienia niech sobie poczyta np. o polio jakie muszą być spełnione warunki, aby do zaszczepienia doszło. Na covid19 podają preparat wszystkim jak leci, bez prawdziwych badań. Z ulicy można wejść i dać sobie wstrzyknąć. Zamknięte przychodnie to też wina niezaszczepionych, bo pewnie zajmują łóżka w gabinetach.

 10. No i zaistniała ta pani,”poprawnością polityczną”!
  Jakoś dawniej nie dostrzegałem jej troski, jeżeli chodzi o nasze zdrowie – nie krzyczała, że dzieje sie nam krzywda z powodu zaniedbań Służby Zdrowia, że musimy czekać miesiącami na poradę specjalisty, albo płacić setkami złotych za poradę prywatną, nie było jej ani widać ani słychać, że naród podupada na zdrowiu z powodu braku łatwego dostępu do uspołecznionych stomatologów, i że płacimy tam pełne stawki, a podkreślę, że „do dentysty” chodzimy wszyscy, i nie ma zmiłuj się – płać albo czekaj miesiącami.
  A tutaj takaa.., troska!?
  Dodam tylko, że troska o nasze „wyszczepianie” zadziwia, ale i daje do myślenia. Nigdy w przeszłości nie było takiej „nachalnej troski” o zdrowie szarych ludzi, a pamietam sporo, bo wiele lat już żyję. Co się takiego stało, że zaszczepieni boją się wirusa, dla którego unicestwienia ładują w żyłę co chwila, preparat, co najmniej wątpliwej skuteczności?
  I ciągle kołacze mi się w głowie słynna mowa Imć Onufrego Zagłoby, herbu Wczele – cytat:
  ,, I jedynie na pogardę Narodu Naszego zasłużyli !
  Pytajcie się ich , jakie korupcyje wzięli ?
  Ile im wyliczono ? Co im jeszcze obiecano ?
  Mości panowie , oto Judasze Iskarioty !
  Bodajście konali w rozpaczy !
  Bodaj rody ich wygasły a oni sami sczeźli !
  Bodajś diabeł duszę z nich wywlókł… zdrajcy! zdrajcy! po trzykroć zdrajcy!

  Ot, taka dygresja, zapamiętana w odległej przeszłości, i nie mająca związku z powyższymi moimi wywodami, i broń Panie Boże nie jest to żaden przytyk do treści artykułu, ani do wypowiedzi jego bohaterki!

 11. W szpitalu leżą tak samo ludzie zaszczepieni jaki niezaszczepieni. Tak samo umierają. Szczepionki nie wnoszą żadnego pozytywnego skutku (samo Ministerstwo Ministerstwo liczbach wykazało że w szpitalach mamy 47% zaszczepionych i 53% osób niezaszczepionych) W Siemianowicach Śląskich 36 osób w szpitalu, w tym 16 osób zaszczepionych i 20 osób niezaszczepionych dodatkowo w tym 5 osób w ciężkim stanie – 4 osoby zaszczepione i 1 osoba niezaszczepiona. Wśród moich kolegów i koleżanek, które tak namawiali na szczepienia dzisiaj organizują pogrzeby dla swoich najbliższych którzy hali zaszczepieni.
  Należy też jasno powiedzieć ze szczepionki dają działania nieporządanych w postaci 2x więcej chorych na zawały, udary I zakrzepice żył głębokich. Dodatkowo obserwujemy jako medycy częste utraty pamięci, bóle i zawroty głowy, podwyższone parametry stanu zapalnego utrzymujące się ciągle. Te osoby nie mogą zgłosić NOPA bo często nie wiedzą jak. Lekarze są nieczuli na takie objawy i leczą objawowo. Należy też podkreślić że nigdzie w Polsce nie ma ośrodka do którego trafiałyby osoby z powikłaniami. Każdy obywaltel zostaję sam przez siebie i nie otrzymuje pomocy. Napisałbym więcej ale szkoda czasu. Jeśli ktoś jest mądry, inteligentny i trzeźwo myślący to II więcej nie trzeba pisać. Dla tych co nie zrozumieją szkoda czasu.

  W.związku z powyższym uważam, że to co ta Pani wypowiada to pęczek bzdur, które zdecydowanie działają na niekorzyść obywateli.

  Zdecydowanie STOP SEGREGACJI SANITARNEJ I PRZYMUSOWEMU SZCZEOIENIU!!!!

 12. Co Paulina Stochniałek powie o krajach gdzie jest najwyżej wyszczepienie, a zarazem najwyższy odsetek zachorowań? Czy w takim wypadku jest sens, nie szczepi się ją samego szczepienia? Jakiego pochodzenia jest Paulina Stochniałek?

 13. Jeśli ma się przeciwciała po co szczepić się? Po to by zachorować? Państwo ani koncerny farmaceutyczne nie bierą odpowiedzialności więc jak można mówić o przymusie. Czy Paulina Stochniałek słyszała o Norymbergii? Ta pani chce eksperymentować, niech to robi na swoich dzieciach.

 14. Dlaczego w UK czy Izraelu większość hospitalizowanych to zaszczepieni. Czasopisma medyczne o tym piszą. Tylko w Polsce jest inaczej, czy może u was jest cenzura?

 15. 89% zgonów w Szwecji to osoby w pełni zaszczepieni – to dane z ostatnich 4 tygodni. Czy tej pani o to właśnie chodzi? Dla mnie odpowiedź jest oczywista. Warto byłoby prześwietlić przez kogo jest finansowana.

 16. ta pani Paulina Stochniałek to bardzo niebezpieczna osoba. nawoływanie do popełnienia przestępstwa to pod prokuratora podpada. być może jednak to nie do końca jej wina. zaszczepiła się biedaczka i zaszkodziło jej na mózg, co jest mozliwe i faktami jest udowodnione.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick