Urząd Gminy Ostrów Wlkp. niebawem zmieni adres

5
Fot. Gmina Ostrów Wielkopolski
W połowie roku Urząd Gminy w Ostrowie Wielkopolskim zostanie przeniesiony na ul. Gimnazjalną w miejsce dawnego Młodzieżowego Domu Kultury. W tej chwili odbywa się tam gruntowny remont - trwa termomodernizacja obiektu, a już niebawem ruszą prace związane z malowaniem ścian oraz montażem podłóg i drzwi. Wymieniono już stropy na poddaszu i wyburzono część ścian.

Koszt remontu to prawie dwa miliony złotych. Pieniądze na ten cel pozyskano z dwóch źródeł: budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wyniosła prawie 735 tysięcy złotych. – Na parterze budynku znajdą się biura m.in.: obsługi klienta, kasa urzędu, zamówienia publiczne, ochrona środowiska, podatki oraz gabinet zastępcy wójta. Na I piętrze swój gabinet będzie miał wójt gminy, sekretarz, skarbnik gminny, dział księgowości, biuro rady gminy oraz salka konferencyjna. II piętro zajmą działy m.in.: promocji gminy, kadry, płace, sprawy obywatelskie oraz OSP – wylicza Anna Woźnica, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Ostrowie Wielkopolskim.

Urząd Gminy od 1973 roku znajduje się przy Al. Powstańców Wielkopolskich. Dziesięć lat temu gmina wynajęła także dodatkowe pomieszczenia od Starostwa Powiatowego. W wakacje swoją siedzibę znajdzie tam Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który obecnie mieści się w wynajmowanych pomieszczeniach na ostrowskim rynku.

Budynek dawnego MDK-u kosztował ponad 600 tysięcy złotych. Gmina zakupiła obiekt od Powiatu Ostrowskiego w połowie 2016 roku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. 1
    1

    Jezu Chryste dlaczego to zostało tak szpetnie pomalowane? Konserwator to zatwierdzał? Już któryś z rzędu budynek w Ostrowie w ostatnim czasie o makabrycznie źle dobranej kolorystyce, co jest o tyle dziwne, że dotychczas nie wypadało to u nas źle. O ile mi wiadomo dawny MDK to budynek z dwudziestolecia,a wtedy stosowano raczej różne odcienie bieli, kremów, kolorów piaskowych, żółci (nie mylić z tymi współczesnymi wszędzie wciskanymi jajecznicami) itp. A tu takie coś? Co się kurcze dzieje? Ktoś kompetentny to kontroluje?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick