Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski w nowym miejscu od 16 sierpnia [ZDJĘCIA]

3
Fot. UG Ostrów Wielkopolski
Remont nowej siedziby Urzędu Gminy Ostrów Wielkopolski wszedł w ostatni etap. Budynek, który był kiedyś siedzibą Młodzieżowego Domu Kultury, znajduje się przy ulicy Gimnazjalnej w Ostrowie Wielkopolskim. Inwestycja kosztowała ponad dwa miliony złotych, a zakończy się w połowie sierpnia. Magistrat w nowym miejscu zacznie działać 19 sierpnia.

W czwartek ropoczął się ostatni etap prac w nowej siedzibie urzędu. Tego dnia rano przyjechała pierwsza partia wyposażenia, którego koszt wyniesie około 400 tysięcy złotych. W najbliższych kilku dniach mają przyjechać jeszcze dwie dostawy. Większość mebli ma standardowe wymiary, niektóre np. szafy na dokumenty zostaną wykonane na zamówienie. Już niedługo pracownicy urzędu będą mogli przenieść się z budynku przy Alejach Powstańców Wielkopolskich na ulicę Gimnazjalną. – Przeprowadzkę zaplanowaliśmy na 15 sierpnia. Tego dnia zaangażowani będą wszyscy pracownicy urzędu. O pomoc poprosiliśmy także nasze gminne jednostki OSP. Chodzi głównie w przewiezienie dokumentów. 16 sierpnia urząd będzie czynny. Trwać będzie układanie przywiezionych dokumentów i montaż komputerów. Tego dnia będzie można jedynie złożyć wniosek – mówi wójt gminy Piotr Kuroszczyk.

Urzędnicy proszą interesantów o wyrozumiałość. Gmina pełną parą zacznie działać w poniedziałek 19 sierpnia. Nowa siedziba ma w dużym stopniu poprawić komfort pracy, a także być dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Po dawnym budynku Młodzieżowego Domu Kultury nie ma praktycznie śladu. Wiele ścian wewnętrznych zostało zburzonych, po to, by w jak największym stopniu miejsce było funkcjonalne. Ocieplona i pomalowana została także elewacja „Remont budynku kosztował ponad dwa miliony złotych. Pieniądze na remont pochodziły z dwóch źródeł: budżetu gminy oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wyniosła prawie 735 tysięcy złotych” – czytamy na stronie urzędu.

Budynek o powierzchni 800 metrów kw. będzie trzykondygnacyjny (piwnica, parter i piętro) i będzie korzystał z ogrzewania z miejskiej sieci. Uroczyste otwarcie nowej siedziby urzędu nastąpi 19 sierpnia 2019 roku.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Skoro jest dostosowany to logiczne że jest winda…Dodatkowo obiekt jest dofinansowywany to też nie mogli tego pominąć.Boże ludzie zacznijcie myśleć,bo to wkońcu już 2019 a nie 1999 rok…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick