Uratowali topiącego się w Prośnie. Zostaną odznaczeni?

2
fot. KMP Kalisz
Sierżant sztabowy Mateusz Strzyż oraz sierżant Artur Kowalski mogą mieć powody do dumy. Uratowali życie mężczyźnie, który wpadł do Prosny i został porwany przez nurt rzeki. Komendant Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu wystąpi o przyznanie odznaczeń funkcjonariuszom.

Policjanci podczas nocnej służby dostali informację, że w Prośnie znajduje się mężczyzna. Natychmiast pojechali na miejsce, gdzie byli szybciej niż strażacy i ratownicy medyczni. Znaleźli krzyczącego mężczyznę, który został porwany przez nurt rzeki i próbował utrzymać się na powierzchni wody.

Funkcjonariusze wskoczyli do rzeki i doholowali mężczyznę do brzegu. Akcja ratunkowa była trudna przez muliste dno, w którym musieli brodzić. Kiedy na miejsce przybyli strażacy, wyciągnięto poszkodowanego z wody. Mężczyzna został odwieziony do szpitala w Kaliszu i oddany w ręce lekarzy.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Tego typu akcja to dla kaliskich policjantów żadna nowość. – Takie sytuacje nie zdarzają się codziennie, ale funkcjonariusze spotykają się z sytuacjami, kiedy ratują osoby próbujące targnąć się na własne życie, czy wpadły do rzeki. Koledzy z naszej jednostki nie czują się bohaterami. Twierdzą, że robili to, co do nich należy – informuje mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik kaliskiej policji.

Komendant nie zamierza poprzestać na pochwałach i planuje zrobić kolejny krok, by nagrodzić policjantów. – Do komendanta wojewódzkiego policji został złożony wniosek o przyznanie funkcjonariuszom Kryształowej Gwiazdy. Jest to nagroda specjalna przyznawana mundurowym, którzy uratowali ludzkie życie. Odznaczenia są wręczane policjantom z województwa wielkopolskiego na przełomie września i października – dodaje rzeczniczka kaliskiej policji.

ZOBACZ TEŻ: Wójt Przygodzic podziękował strażakom za uratowanie pracownika na budowie

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick