„Ulicami Ostrowa w PRL-u” – zobacz nową wystawę w muzeum [ZDJĘCIA]

2
Fot. Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
W Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego już od najbliższego weekendu będzie można obejrzeć wystawę czasową "Ulicami Ostrowa w PRL-u". Dla części mieszkańców będzie to okazja do wspomnień, dla innych - szansa na poznanie czasów, które minęły. Na wlkp24.info opisujemy szczegóły tej oraz przyszłych atrakcji, które będą dostępne w czasie ferii.

Już od najbliższego weekendu będzie można obejrzeć w Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego (drugie piętro) wystawę przedstawiającą Ostrów w czasach PRL-u. Czy będziecie w stanie poznać ulice sprzed kilkudziesięciu lat? Warto sprawdzić to osobiście przyglądając się ekspozycji.

„Miasto w dekoracji z okazji wojewódzkich dożynek młodzieżowych, nieistniejący już „zajazd napoleoński”, budowa „wieżowców” przy Dembińskiego – to tylko niektóre z przykładów podróży w przeszłość. A dla miłośników samochodów: Warszawy, Syrenki, małe i duże Fiaty oraz inne cuda ówczesnej motoryzacji na ostrowskich ulicach. I nieprawdopodobieństwo – aż tyle wolnych miejsc parkingowych w centrum miasta?!” – zachęcają przedstawiciele muzeum.

Trzeba się jednak spieszyć, bo wystawa będzie dostępna tylko do niedzieli, 12 lutego.

Na drugim piętrze muzeum zlokalizowanym w ratuszu można też:

  • podpatrzeć, jak wyglądała ostrowska kuchnia w latach 30. XX wieku (ekspozycja stała),
  • obejrzeć i posłuchać, jak grają ludowe instrumenty muzyczne, poznać twórczość artystów malarzy z naszego regionu (ekspozycja stała z multimediami),
  • zapoznać się z dziejami Ostrowa na przykładzie oryginalnych eksponatów i materiałów multimedialnych (ekspozycja stała).

To jednak nie koniec atrakcji. Muzeum zaprasza też na wydarzenia, które zostaną zorganizowane w związku z feriami zimowymi. Będą to warsztaty i lekcje muzealne dla grup zorganizowanych oraz indywidualnych uczestników.

Warsztaty:

  • Maska karnawałowa/zapustna,
  • Walentynka.

Lekcje:

  • Życie bez prądu,
  • W antrejce na ryczce, czyli ostrowska gwara.

Szczegóły pod linkiem

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick