Ulicami dawnego Ostrowa

0
Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego otworzyło dziś swą nową, multimedialną przestrzeń, która w atrakcyjnej formie przybliża mieszkańcom i gościom klimat miasta sprzed stu lat. To inwestycja, na którą Ostrów bardzo czekał - mówiła na otwarciu prezydent Beata Klimek. Dla zwiedzających będzie dostępna od najbliższej soboty.

Parter ratusza zmienił się w uliczkę dawnego Ostrowa. We wnętrzach pokazanych jest kilka akcentów, które decydowały o charakterze miasta na przełomie XIX i XX wieku. Jest więc sklep bławatny, są sklep z artykułami metalowymi, szewc, zegarmistrz, zakład fryzjerski… Całe wyposażenie witryn i sklepów, a także Cafe Muzeum pochodzi ze zbiorów ostrowskiego muzeum. W niewielkim kinie wzorowanym na Kinie Roma można obejrzeć dwa unikalne filmy dokumentalne z czasów dwudziestolecia międzywojennego autorstwa Wacława Suszyckiego, a na koniec usiąść w kawiarni. Jej najważniejsi i stali goście to pisarze: Gustaw Bojanowski i Jadwiga Żylińska, której pochodzącego z nagrań polskiego radia  głosu można też posłuchać.
Adaptacja prawie całego parteru ratusza i stworzenie nowoczesnej ekspozycji kosztowało ponad 2 375 000 złotych. Dwa miliony złotych pozyskano z WIelkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick