DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ukraińskie zboże zagrożeniem dla wielkopolskich rolników? Nowy prezes WIR odpowiada

Mieczysław Łuczak, nowy prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej powiedział o problemach, jakie czekają m.in. wielkopolskich rolników w najbliższym czasie.

O zmianie na fotelu prezesa Wielkopolskiej Izby Rolniczej informowaliśmy już na łamach naszego portalu. Piotr Walkowski po 16 latach oddał miejsce młodszemu koledze. Zapytaliśmy nowego szefa WIR-u o problemach i zagrożeniach, z jakimi będą musieli mierzyć się rolnicy w nadchodzącym czasie. Okazuje się, że sporym problemem może być import do Polski zboża z Ukrainy. – W tym momencie mamy do czynienia z sytuacją, gdzie rozregulowane są już wszystkie rynki rolne. Mamy niesamowity „bałagan” na rynku zbóż, jeśli chodzi o nadmierny i niekontrolowany import zbóż z Ukrainy. Chcą doprowadzić do tego, by środowisko rolnicze poznało wreszcie listę firm, które w ostatnim czasie sprowadziły nadmierną ilość zbóż właśnie z Ukrainy – mówi Mieczysław Łuczak.

Członkowie Wielkopolskiej Izby Rolniczej informują, że prawdopodobnie w przyszłym roku dojdzie do podpisania między Ukrainą a Unią Europejską tzw. procesu przedakcesyjnego. – W perspektywie 10 lat będziemy musieli nasze gospodarstwa przeciwstawić dużym, wielotysięcznym gospodarstwom ukraińskim – mówi Piotr Walkowski, obecny sekretarz WIR. Zdaniem Walkowskiego będzie to bardzo kosztowny proces.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz