Ukraińskie dzieci będą mogły grać za darmo w Ostrovii 1909

0
Fot. Ostrovia 1909
Ostrovia 1909 zaprasza ukraińskie dzieci, które przybyły do Polski wraz z rodzicami po wybuchu wojny na Ukrainie na darmowe treningi. Klub chce dać przyjaciołom zza wschodniej granicy namiastkę normalności i w ten sposób pomóc przetrwać trudny czas. W zajęciach mogą wziąć udział najmłodsi powyżej 4. roku życia. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 691 863 093 bądź kontaktując się poprzez fanpage na Facebooku.

W całej Polsce, niemal w każdym mieście i wiosce odbywają się zbiórki darów i pieniędzy dla uchodźców z Ukrainy. Samorządy organizują dla nich również tymczasowe miejsca zamieszkania.

Ważne jest też, by przyjaciele zza wschodniej granicy poczuli się w Polsce na tyle normalnie i bezpiecznie, na ile w tej sytuacji jest to możliwe. Cegiełkę do pomocy uciekającym przed wojną Ukraińcom chce dołożyć również klub piłkarski Ostrovia 1909. – Chcielibyśmy aby, mimo całego zła, które ogarnęło Ukrainę, dzieci mogły choć na chwilę się uśmiechnąć i zapomnieć o tym, co sprawiło, że znajdują się z dala od swoich domów, czasem rodziny i przyjaciół informują przedstawiciele klubu.

Klub zaprasza dzieci z Ukrainy w wieku od czterech lat na bezpłatne treningi piłkarskie. W przypadku braku odpowiedniego sprzętu sportowego młodzi sportowcy mogą również liczyć na wsparcie Ostrovii 1909. Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 691 863 093 bądź kontaktując się poprzez fanpage klubu.

W akcję zaangażował się pracujący na co dzień z bramkarzami Ukrainiec Andrey Brychko, który bardzo przeżywa wydarzenia mające miejsce w jego ojczystym kraju.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick