Ukraińscy strażacy otrzymają mnóstwo sprzętu. W pomoc zaangażowały się lokalne jednostki PSP i OSP

0
Fot. KP PSP Ostrzeszów
Wszystkie jednostki Państwowej Straży Pożarnej z południowej Wielkopolski odpowiedziały na apel Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, który ogłosił zbiórkę sprzętu dla strażaków z Ukrainy. Hełmy, specjalistyczna odzież, środki ochorny osobistej oraz specjalistyczny sprzęt. To tylko część wyposażenia, jakie już wkrótce trafi w ręce ukraińskich strażaków.

Komendat Główny Państwowej Straży Pożanej nadbryg. Andrzej Bartkowiak ogłosił zbiórkę sprzętu dla strażaków z Ukrainy, którzy podejmują liczne działania ratownicze w związku z wojną trwającą w ich kraju. Na apel odpowiedziały wszystkie jednostki PSP z południowej Wielkopolski. A potrzebny sprzęt dostarczały również lokalne jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych.

Państwowa Straż Pożarna w Krotoszynie

Jak informują krotoszyńscy strażacy, odzew na apel komendanta głównego był bardzo duży. Aktywnie zaangażowały się również jednostki OSP z terenu powiatu. Zebrano sprzęt strażacki i armaturę wodną oraz środki ochrony osobistej. Całość po godzinie 13.00 została spakowana i wysłana do miejsca koncentracji. W tym przypadku do jednostki PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Państwowa Straż Pożarna w Kaliszu

W trakcie zbiórki zebrano m.in. węże pożarnicze, prądownice, odzież specjalną m.in. buty i rękawice, a także torby medyczne i agregat prądotwórczy. Całość sprzętu, podobnie jak w przypadku PSP z Krotoszyna, została przekazana jednostce z Ostrowa Wielkopolskiego, która dysponuje odpowiednim środkiem transportu.

Państwowa Straż Pożarna w Ostrzeszowie

„Po ogłoszeniu zbiórki jednostki OSP z powiatu ostrzeszowskiego oraz KP PSP Ostrzeszów natychmiast zaangażowały się w pomoc dla braci strażackiej z Ukrainy, którzy szczególnie w tym ciężkim czasie potrzebują naszej pomocy” – informują strażacy z PSP w Ostrzeszowie za pośrednictwem strony internetowej. Zebrany sprzęt po godzinie 14.00 wyjechał z tamtejszej jednostki. Transportem tych darów do punktu koncetracji zajmuje się ostrowska straż.

Państwowa Straż Pożarna w Jarocinie

Z Jarocina za wschodnią granicę pojadą węże pożarnicze, ubrania i obuwie specjalne, hełmy, rękawice, prądownice wodne oraz sprzęt medyczny. Do zadań strażaków należało również przygotowanie i wyposażenie zebranych darów do dalszego transportu.

Państwowa Straż Pożarna w Kępnie

Jednostki straży pożarnej z powiatu kępińskiego również właczyły się w zbiórkę dla strażaków z Ukrainy. Zebrano m.in. motopompy, strażackie buty specjalne i torby medyczne.

Państwowa Straż Pożarna w Ostrowie Wielkopolskim

– Na apel komendanta głównego odpowiedziało 80% jednostek OSP z terenu powiatu – informuje portal wlkp24.info dyżurny stanowska kierowania PSP w Ostrowie Wielkopolskim. Zebrano sprzęt ochrony indywidulanej oraz sprzęt pożarniczy.

Dodatkowo jednostka z Ostrowa odpowiedzialna była za transport zebrannych darów z jednostek z powiatów: krotoszyńskiego, kępińskiego, ostrzeszowskiego oraz kaliskiego i dostarczenie ich do miejsca koncentracji, które w tym przypadku jest w Rzeszowie.

Państwowa Straż Pożarna w Pleszewie

Zbiórka sprzętu strażackiego dla sąsiadów ze wschodu cały czas trwa. Do transportu przygotowano już dwie palety, na których znajdują się m.in. węże tłoczne oraz prądownice. Całość zostanie przetransportowana do Wrześni, a stamtąd pojedzie wprost na Ukrainę.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick