Ukradli 700 tysięcy złotych. Kupili za to sztabki złota

0
Przestępcy w wieku od 26 do 29 lat mogą teraz spędzić w więzieniu nawet dziesięć lat. To konsekwencje zorganizowanej akcji, którą przeprowadzili w ostatnim czasie, a ich ofiarami padli przedsiębiorcy z Wielkopolski. W ciągu kilku godzin z ich kont zniknęło w sumie 700 tysięcy złotych.

Akcja „wyciągania” pieniędzy z kont przedsiębiorców trwała zaledwie jeden dzień. Przestępcy za skradzione złotówki kupili 14 sztabek złota. – Posługując się zduplikowanymi kartami SIM, za pośrednictwem internetu, bez upoważnień i przełamując zabezpieczenia, dokonali kilkunastu transakcji, przelewając pieniądze na swój rachunek bankowy, z którego środki niezwłocznie zostały przelane na zakup wcześniej zamówionych sztabek. Te zostały odebrane przez przestępców jeszcze tego samego dnia – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak informuje prokuratura, oszuści byli świetnie przygotowani do akcji. Posiadali profesjonalny sprzęt komputerowy z mobilnym dostępem do internetu, sfałszowane dokumenty tożsamości, korzystali ze zduplikowanych kart SIM i poruszali się pojazdami zarejestrowanymi na fikcyjne osoby.

Sprawą cyberprzestępców zajął się katowicki Wydziału do spraw Zwalczania Cyberprzestępczości i Komendy Głównej Policji w Warszawie. Niedługo później zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o przestępstwo. Pochodzą z województwa mazowieckiego, a akcja ich zatrzymania odbywała się w różnych częściach Polski.

Aresztowani mają od 26 do 29 lat. – Postawiono im zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej, za co grozi im dziesięciu lat pozbawienia wolności – dodaje Maciej Meler.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick