Ukradł skarbonkę z kościoła i porąbał ją na kawałki

7
Fot. KPP Krotoszyn
51-latek odpowie za kradzież skarbonki z terenu kościoła. Do zdarzenia doszło w Kobylinie w powiecie krotoszyńskim. Złodziej próbował pozbyć się dowodów przestępstwa i porąbał skarbonkę siekierą na kawałki. Mężczyzna liczył na większy łup, ale niestety w środku było... 40-50 złotych.

Policjantów powiadomił ksiądz z parafii w Kobylinie, który tuż po mszy zorientował się, że zniknęła kościelna skarbonka. – Policjanci ustalili i przesłuchali świadków również osoby które mogły uczestniczyć we mszy świętej. Funkcjonariusze spośród osób uczestniczących we mszy świętej wytypowali potencjalną osobę podejrzaną. Natychmiast pojechali więc do domu 51-letniego mieszkańca Kobylina – mówi asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy KPP w Krotoszynie.

51-latek został złapany na gorącym uczynku, gdy niszczył dowód przestępstwa. Policjanci zatrzymali złodzieja, kiedy rąbał skarbonkę siekierą na małe kawałki w swojej kotłowni. Mężczyzna przyznał się do kradzieży drewnianej skarbonki z kobylińskiego kościoła. Brał udział we mszy świętej, a wychodząc z kościoła dokonał kradzieży. – 51-latek odpowie za kradzież z włamaniem, gdyż ukradł zamkniętą, zabezpieczoną skarbonkę, do której następnie się włamał, by wyjąć z niej pieniądze. Mieszkaniec Kobylina był w stanie nietrzeźwości w momencie zatrzymania dlatego został zatrzymany i umieszczony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych – dodaje asp. Szczepaniak.

Złodziejowi grozi nawet do 10 lat więzienia. Kradzież nie opłaciła mu się ani trochę. W skarbonce było od 40 do 50 złotych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. 40-50 zł i do 10 lat? to ciekawe ile by groziło Sasinowi za defraudację 70 mln zł?! no tak, ale to w majestecie „prawa i sprawiedliwości’… :/

  2. Za lokatę 30 tys zł w AMBER GOLD dostało mi się po 8. latach 3170 zł – hej tam Wy, nie słyszeliście? Ani TVN nie słyszał o złodziejach w białych rękawiczkach – co, może jakieś śledztwo, co ?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick