Ugodziła 8-letniego syna nożem. Jest decyzja sądu w sprawie 34-latki

0
Fot. Pixabay
Sąd wydał decyzję w sprawie 34-latki, która rok temu ugodziła swojego 8-letniego syna nożem w klatkę piersiową. Dziecko trafiło wtedy do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, a lekarze walczyli o życie chłopca, które udało się uratować. Sąd przychylił się do decyzji prokuratury i kobieta trafiła do zakładu psychiatrycznego.

Do zdarzenia doszło w styczniu 2022 roku w jednym z kaliskich mieszkań przy ulicy Zamkowej. 8-latek został ugodzony nożem w klatkę piersiową. Dziecko trafiło na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej dla dzieci w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ W TYM TEMACIE: 

Z informacji, jakie zebrała policja wynika, że sprawczynią ataku była matka chłopca. – Postępowanie jest prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Kaliszu. Dotyczy ono usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu małoletniego pokrzywdzonego – informował wtedy Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Zdaniem śledczych wszystko wskazywało na załamanie nerwowe u kobiety. Sąd w Kaliszu podjął ostateczną decyzję. – Sąd postanowił o umorzeniu postępowania karnego wobec podejrzanej i orzekł środek zabezpieczający w postaci pobytu w zakładzie psychiatrycznym – mówi Edyta Janiszewska, rzecznik Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Wyrok nie jest prawomocny.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick