Uczniowie mają dość. Zapowiadają protest

27
materiały organizatorów / źródło: wydarzenie na Facebooku "OtwieraMY Szkoły- protest uczniów przeciwko zdalnemu nauczaniu"
Nie chcą siedzieć w domu - wolą wrócić do szkół i uczyć się w normalnym trybie. Brakuje im też możliwości spotkań i wspólnego spędzania czasu. Młodzież zapowiedziała protest. Ma się odbyć 7 kwietnia przed budynkiem Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim.

Część ostrowskich uczniów ma dość zdalnego nauczania i chce to wyrazić podczas protestu, który zaplanowano na 7 kwietnia przez budynkiem Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych. Inicjatorzy zapowiadanego protestu opisali powody podjęcia decyzji o tym, by wyjść na ulice.

Zdalne nauczanie, poza tym, że można zwracać dużo mniejszą uwagę na to, co się dzieje w szkole, ma również sporo wad. Izolacja społeczna nie działa dobrze na ludzi; wystarczy spojrzeć na spory wzrost popytu na usługi psychologiczne wśród młodzieży, zwiększającą się liczbę depresji. Ludzie coraz bardziej uzależniają się od technologii, coraz mniej się ruszają, mniej się ze sobą spotykają. Długofalowe skutki takiego trybu życia mogą być bardzo złe. Warto również zwrócić uwagę na to, że istnieją zawody, które wymagają pewnych umiejętności, niemożliwych do nauczenia się przy zdalnym trybie nauczania, co spowoduje, że przyszli pracodawcy mogą na uczniów kończących naukę zdalnie patrzeć nieufnie” – czytamy w opisie wydarzenia na Facebooku.

Używają też dużo mocniejszych słów, twierdząc, że nauka zdalna jest – jak to ujęli – „zbrodnią dokonaną na polskiej młodzieży i dzieciach”.

Protest zaplanowano na 7 kwietnia o 12.00 pod budynkiem Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim.

materiały organizatorów / źródło: wydarzenie na Facebooku „OtwieraMY Szkoły- protest uczniów przeciwko zdalnemu nauczaniu”
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

27 KOMENTARZE

  • To Pana opinia. Informowanie o czymkolwiek nie jest równoznaczne z popieraniem bądź nie popieraniem opisywanych wydarzeń lub zjawisk.

  • Warto było się dowiedzieć kto tak naprawdę organizuje to korona party, a są to przebierańcy mundurowi z WON plus różne indywidua z konfederacji. Artykuł brzmi jak zachęta do uczestnictwa w tej farsie. Kodeks karny jeszcze obowiązuje i jest w nim nadal art. 160 kk.

  • No proszę, ozwał się i Sebastian. Wyjaśnił czym jest informowanie. Zapomniał o sposobie przekazywania informacji. No cóż, jaki pan taki kram. Szkoda czasu na czytanie tych wypocin Sebastiana, ale pozdrawiam pana redaktora.

  • Panie redaktorze, czy o ustawkach kibiców też Pan powiadomi wcześniej opinię publiczną? Jak się ludzie umówią np na demolowanie sklepów to Pan nie policję, a powiadomi mieszkańców? Bo to zgromadzenie jest łamaniem prawa, a Pan o nim tylko informuje. Gratuluję dobrego samopoczucia i życzę, by nie spotkał się Pan z prokuratorem.

 1. Żenujące jest to, że dla około 10 osób w mundurach wojska, organizujących protest w dobie zakazu takich zgromadzeń jest to nagłasniane, co przyczynia się do liczby zakażeń.

 2. Siedzieć w domach zasrańce! Albo do pomocy w szpitalach gdzie leżą chorzy na COVID.Od razu się obudzicie pokolenie facebooków i innych gównianych wynalazków.

 3. Niestety Proart nie może propagować takiej akcji. Powiem więcej – żadne media nie mogą taką mamy inwigilacje. Wszystkie newsy antycovidowe są usuwane z sieci. Ale ja mogę i to robię bo mam prawo wyboru i jestem wolnym człowiekiem. W Stuttgarcie kilka dni temu odbyła się wielotysięczne manifestacja przeciw obostrzeniom. Polska jak zwykle za murzynami dzięki covidowcom całymi dniami ślęczącymi przed TV i lykajacymi co im „minister” Niedzielski zakomunikuje. Ostatnio zabłysnąl stwierdzeniem że już nie powrócimy do normalności. I ja mam słuchać takich ludzi? Nigdy w życiu!!! Sieją ferment i powinni za to odpowiedzieć. I dlatego jestem za takimi formami protestu, niech zobaczą że się ludzie ich nie boją. Przed 1989 też straszyli i g…. im to dało. Teraz też tak będzie. Pozdrawiam wszystkich normalnie myślących.

 4. Wszyscy jesteśmy zmęczeni ale wolę to niż wizytę w szpitalu, respirator albo wąchanie kwiatków od spodu młodzież niestety tego nie rozumie dla nich wszystko jest proste

 5. Nie myślałem że doczekam czasów kiedy dzieci i młodzież będą ” uciekać ” do szkół. Teraz na poważnie …pomijając cały aspekt szkolno-wychowawczy to powrót do szkół jest niemożliwy. Nie mówi się o tym głośno , ale dzieci i młodzież są znaczącym czynnikiem przenoszącym covid-19( przechodzą bezobjawowo, nie zachowuja dystansu,nie noszą masek) .Próbowano wprowadzać nauczanie na różne sposoby , ale kończyło się tym samym -zamykano żłobki , przedszkola, szkoły . Wymyślili żeby zaszczepić nauczycieli , ale to nic nie zmienia bo nie zaszczepiono obsługi szkół i dzieci .Szczepionka daje odporność, ale nie daje 100% pewności że się nie przenosi wirusa . Można by tak w kółko , ale o tym się nie mówi . Tylko że wiedzę można uzupełnić ( nadrobić ) , … utraty zdrowia , życia się nie nadrobi.

  • Owszem, można zmniejszyć liczbę zakażeń. Przestać jeździć na testy. I tak większość po tych testów siedzi w domu czyli przechodzi to samo co w poprzednich latach. A Niedzielski i tak będzie swoje robił. Rok temu był dłuższy całkowity lockdawn i nic nie dał. To nie pandemia jest problemem tylko brak myślenia ludzi.

  • Właśnie dowiedziałem się że mam covid. Przechodzę nie najostrzej, więc póki co w domu. Twoim zdaniem powinienem iść między naród i zarażać kogo się da? I ilu ludzi mam mieć na sumieniu? 1,2 a może 5?

 6. Co wam ten protest da w Ostrowie śmieszne. Zaraz koniec szkoły i tak. Lepiej niech przedsiębiorcy wyjdą bo zapowiadają że nic nie odmroza po 9 kwietnia. Ludzie zaczną pracę tracić z czego żyć. A młodzież Ale ma problem ze tak im się pali do szkoły .

 7. Trudno z niektórymi obywatelami polemizować….Ubiegły rok był rokiem wyborów prezydenckich .Faktycznie jak na warunki europejskie wykonywano rażąco mało testów -ale władza musiała MIEĆ SUKCES . W tym czasie wirus krążył , zmieniał się , czyli mutował i zarażał coraz to większą rzeszę ludzi ( można to porównać do rozwartych nożyczek ) . Jak stwierdził pewien gość ” jego nie trzeba się bać „. Na znak normalności trzeba było wysłać dzieci do szkół, szybko się przekonano że był to największy błąd , ale nikt się do tego nie przyzna .Przykłady można mnożyć . Odpowiadając … Niedzielski nie jest największym problemem . Gorszy jest Dworczyk i Morawiecki .

 8. Panie Marcinie panuje pan nad tymi którzy piszą i propagują takie brednie. Dopiero co chorowała spora część waszych pracowników. Niczego to was nie nauczyło ?

  • Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie, jeżeli oczywiście nie przekracza pewnych norm (np. słownictwo, obrażanie, język nienawiści). Na tym polega wolność słowa. Można po polemizować, chyba że komuś brakuje argumentów…

 9. Grupka narodowców ogłasza Protest dzieci i młodzieży. Sami zaczepieni opowiadają, że są dorośli, bo mają 19 lat. Ale na protest zapraszają DZIECI i młodzież. A lokalne media: Proart i tzw redaktor Marek R. rozpropagowują ten protest za darmo, aby miał większy zasięg? To jest normalne przekazywanie informacji? W okresie pandemii. No to poczekajmy na reportaże z ulicy Wolności w środę. Przykre, że wydawałoby się poważny portal zachowuje się jak sęp Marek R. Na tym polega wolność słowa?

 10. Wzrost zakażeń obecnie powodują katolicy wszak z koszyczkami pod kościołami się gromadzą bo jak klecha nie pokropi jedzenie do świont nie będzie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick