Uczcili swoje święto. Zebrali krew dla potrzebujących

0
Fot. KMP Kalisz
W niesztampowy sposób postanowili uczcić swoje święto funkcjonariusze policji z Komendy Miejskiej w Kaliszu. Na terenie jednostki zorganizowano zbiórkę krwi pod hasłem "Krew dla życia", gdzie każdy mógł podzielić się drogocennym darem. Wszystko w ramach obchodzonego kilka dni temu święta policji.

Akcja „Krew dla życia” jest zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi działającym przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Ich celem jest uzbieranie 100 litrów krwi dla uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Pod budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu stanął specjalny autobus. – Jest on mobilnym punktem poboru krwi. Każda osoba, która chciała oddać krew musiała wypełnić specjalny formularz, oddać próbkę krwi do analizy a następnie przejść badanie lekarskie. Jeśli wszystko było w porządku, mógł usiąść na fotelu i oddać krew – mówi mł. asp. Agnieszka Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy KMP w Kaliszu.

W zbiórce krwi wzięło udział blisko 50 osób. – Krew oddali policjanci, cywilni pracownicy komendy. Pojawili się także przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kaliszu oraz Wyższego Seminarium Duchownego. Akcję wparli też mieszkańcy naszego miasta i powiatu. Bardzo nas cieszy, że oprócz mundurowych i polityków, pomogli obywatele. W ten sposób udało nam się zebrać 16 litrów krwi – dodaje Jaworska-Wojnicz.

Krew to drogocenny dar, którego nie można sztucznie wyprodukować. Jedynym źródłem tego leku jest organizm człowieka. Codziennie w Polsce potrzebne są setki litrów krwi. Używana jest do ratowania ludzi z wypadków komunikacyjnych, podczas operacji, przeszczepów czy transfuzji. Krew można oddać zawsze, nie czekając na zorganizowane akcje. Wystarczy udać się do miejscowego Centrum Krwiodawstwa. Raz na osiem tygodni można komuś pomóc lub nawet uratować komuś życie.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick