DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Uczą się polskiego, by kontynuować naukę w ostrowskich szkołach

Lekcje języka polskiego odbywają się w Ostrowskim Centrum Kultury. Dzieci spotykają się dwa razy w tygodniu przez pełen miesiąc. W kursie bierze udział 142 uczniów z Ukrainy, którzy zostali podzieleni na pięć grup. Zajęcia prowadzi Ukrainka Oksana Kadlub, która mieszka w Ostrowie Wielkopolskim i ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. – Kurs wakacyjny jest skierowany do najmłodszych, bo w ostrowskich szkołach i przedszkolach mamy niemal 300 ukraińskich dzieci. Od września znów pójdą do szkół. Te lekcje mają im ułatwić integrację z rówieśnikami, ale i umożliwić kontynuację edukacji już w języku polskim – mówi Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Kurs został sfinansowany ze środków przekazanych przez darczyńców na działania wspierające naszych ukraińskich przyjaciół w Ostrowie Wielkopolskim.

„Pogotowie językowe” jest także dostępna w Mediatece przy ulicy Kolejowej w Ostrowie Wielkopolskim. W każdą środę lipca oraz sierpnia w godzinach od 15.00 do 16.30 można odwiedzić to miejsce i utrwalić wiedzę oraz zapytać o radę w kwestii języka polskiego. W planach są także regularne spotkania, które mają odbywać się we wrześniu. Mediateka informuje, że chętni na jesienną naukę mogą zgłaszać się już teraz.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz