Uciekał przed policjantami, usłyszał zarzuty. Mógłby otrzymać 85 punktów karnych!

0
zdjęcie poglądowe
Powracamy do tematu policyjnego pościgu, który miał miejsce w poniedziałek na terenie Kalisza. 29-latek nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed mundurowymi. Podczas ucieczki rozbił trzy samochody, w tym jeden radiowóz. Ostatecznie wpadł w ręce policjantów. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i stanie przed sądem. Policjanci wyliczyli, że za wykroczenia, które popełnił, 29-latek mógłby dostać 85 punktów karnych!

W miejscowości Kokanin w powiecie kaliskim funkcjonariusze chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę samochodu dostawczego. Ten jednak zaczął uciekać, a policjanci ruszyli za nim w pościg. – Mężczyzna uszkodził dwa pojazdy oraz policyjny radiowóz, porzucił swój samochód w rejonach ulicy Sportowej w Kaliszu i podjął próbę pieszej ucieczki. Został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy – informowała w poniedziałek st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Okazało się, że za kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec Wielkopolski, który był poszukiwany listem gończym.

29-latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za to przestępstwo grozi kara 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności w związku z popełnionymi wykroczeniami w ruchu drogowym. Zostało mu też zabrano prawo jazdy. – Policjanci wyliczyli, że za wykroczenia, które popełnił, 29-latek mógłby dostać 85 punktów karnych oraz mandaty w łącznej wysokości 8,5 tys. złotych. Mógłby, ponieważ ostatecznie jego sprawą zajmie się sąd, który może wymierzyć karę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych – dodała st. asp. Jaworska-Wojnicz.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick