U progu roku szkolnego. „Z trwogą przyglądamy się temu, co wydarzy się z cenami energii”

2
Zapraszamy do oglądania programu "W punkt". Tym razem gościem Magdaleny Wojciechowskiej będzie Sebastian Górski, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Premiera w środę o 18.05 w Telewizji Proart.

Ubiegły rok szkolny kosztował Ostrów Wielkopolski 109 mln zł. Ponad 40 mln zł z tej sumy to pieniądze, które miasto dokłada z własnego budżetu. Reszta pochodzi z subwencji oświatowej.

Taki kształtowały się te sumy w 2021 roku. Jak będzie teraz? Rok szkolny rusza 1 września. Czy będzie pierwszym po pandemii? A może znowu uczniowie będą musieli zmierzyć się z nauką hybrydową, lockdownami oraz niepewnością? Trudno to przewidzieć. Nie wiadomo też, czy nauczyciele nie zdecydują się na kolejny duży strajk. Ich relacje z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem są dość napięte.

Kolejną otwartą kwestią pozostaje sprawa finansowania ogrzewania placówek oświatowych: przedszkoli, szkół czy żłobków. Ceny rosną, nie wiadomo, czy nie zabraknie gazu i węgla. Kto pokryje rosnące koszty? Czy samorządy będą mogły liczyć na wsparcie państwa? A może zostaną z tym problemem same?

Właśnie sytuacji u progu roku szkolnego będzie poświęcona rozmowa Magdaleny Wojciechowskiej z Sebastianem Górskim, wiceprezydentem Ostrowa Wielkopolskiego.

Premiera programu „W punkt” w środę o 18.05 w Telewizji Proart. Powtórki w środę o 21.30 i w czwartek o 5.30, a także o 19.00.

KLIKNIJ I ZOBACZ ARCHIWALNE WYDANIA PROGRAMU „W PUNKT”

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick