Tydzień bez samochodu w Kaliszu. W Ostrowie darmowa niedziela

1
22 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu. W Kaliszu postanowiono świętować szerzej i darmowa komunikacja miejska obowiązuje przez cały tydzień (16-22 września). Ostrów Wielkopolski z kolei stawia na tradycyjny już darmowy przejazd dokładnie w Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu.

Kalisz dołączył do akcji „Tydzień bez samochodu”, która organizowana jest w ramach „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu”. Z tej okazji od 16 września do 22 września kaliska komunikacja miejska w obrębie miasta będzie darmowa. – Zachęcam, zamieńmy samochody na transport miejski! – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Ostrów Wielkopolski będzie tradycyjnie świętował 22 września, czyli w Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu. Tego dnia komunikacja miejska również będzie darmowa. Trzeba mieć jednak ze sobą ważny dowód rejestracyjny pojazdu, bo właśnie on upoważni do podróżowania autobusami bez opłaty za bilet.

Głównym celem kampanii jest promowanie publicznego transportu oraz próba zmiany zachowań komunikacyjnych mieszkańców, zwłaszcza kierowców samochodów osobowych. Miasta chcą też w ten sposób zachęcić do korzystania z ekologicznego środka transportu, jakim są właśnie autobusy.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick