Twoje światła – twoje bezpieczeństwo. Policja sprawdza

1
Fot. KPP Jarocin
Ciemność zapada coraz szybciej, a często deszcz lub mgła przyczyniają się do tego, że widoczność na drogach jest fatalna. Niezbędnym wyposażeniem każdego kierowcy są sprawne światła samochodu. Policjanci będą sprawdzać ustawienie oświetlenia kierowców i edukować w tym temacie.

Sprawne światła to nie tylko odpowiednia wysokość, ale też prawidłowy rozkład świateł i cienia w reflektorze. – W grudniu ubiegłego roku na wielkopolskich drogach zginęło 18 pieszych. Od stycznia 2018 roku do końca października na wielkopolskich drogach zginęło 50 pieszych. Niewątpliwie części tych zdarzeń udałoby się uniknąć, gdyby kierowca miał sprawne technicznie, prawidłowo wyregulowane światła i wcześniej dostrzegł pieszego na jezdni, bądź też nie doprowadził do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego – informują policjanci.

Prawdą jest, że obowiązek leży nie tylko po stronie kierowcy. To także piesi muszą posiadać elementy odblaskowe, by być widocznym dla kierującego. Posiadając np. kamizelkę, pieszy jest widoczny już z odległości 1km. Wielu wciąż zapomina o bezpieczeństwie, co doprowadza do tragedii.

W szkołach odbywają się cykliczne spotkania najmłodszych z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego, którzy uświadamiają maluchy w temacie bezpieczeństwa na drodze. Ostatnio kolejni uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe. Tym razem były to dzieci ze szkół podstawowych w Ostrzeszowie.

CZYTAJ: Pierwszaki otrzymały kamizelki

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. A kiedy Policja w Ostrowie weźmie się za plagę rowerzystów którzy jeżdżą po zmroku bez świateł?
    Każdy mój wieczorny powrót autem i przejazd przez całe miasto to mijanie co najmniej kilku rowerzystów którzy jadą ulicą bez świateł. Zwrócenie komuś uwagi że jedzie bez świateł kończy się na agresji! Gdzie jest policja w tym mieście?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick