Twoja paczka została zatrzymana przez celników? To oszustwo!

4
Fot. policja.pl
Policja ostrzega przed wiadomościami SMS, które docierają do mieszkańców także naszego regionu. W treści można przeczytać, że paczka została zatrzymana przez służby celne. Klikając w link poniżej narażamy się na duże niebezpieczeństwo, a oszuści otrzymują dostęp do konta bankowego.

Przestępcy podszywając się pod różnego rodzaju portale ogłoszeniowe, czy też firmy kurierskie wysyłają do przypadkowych osób wiadomość z prośbą o np. dopłacenie niewielkiej kwoty do zamówionej przesyłki. Ostatnio do mieszkańców regionu przychodzą SMS-y z informacją, że ich paczka została zatrzymana przez służby celne. Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć w link znajdujący się poniżej. To oszustwo! – Wówczas na naszym telefonie może zostać zainstalowane złośliwe oprogramowanie, które umożliwi przejęcie kontroli nad telefonem i dostanie się do bankowości mobilnej. Link może również przekierować nas na fałszywą stronę banku. Wówczas przestępcy wchodzą w posiadanie loginu i hasła do naszego internetowego konta w banku – informują policjanci.

Oszuści wymyślają coraz to nowsze sposoby by uwiarygodnić wysyłane do nas wiadomości. Pojawiają się także wiadomości, w których powołują się na stan epidemiczny, czy proponują dezynfekcję paczki. Wszystko po to, by odbiorca kliknął w link znajdujący się w wiadomości. Mundurowi przestrzegają, by ignorować takie SMS-y i pod żadnym pozorem nie wykonywać poleceń, jakie przekazują oszuści. Tym sposobem uchronimy siebie przed kradzieżą.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Ja tez dzisiaj otrztmalam takiego sms-a rano z tylko treść że paczka wstrzymana na poczcie i muszę dopłacić oczywiście z linkiem na który mam wejść

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick