Turniejowe derby. W finale Arged Rebud KPR Ostrovia z Energą MKS Kalisz [WIDEO]

Arged Rebud KPR Ostrovia pokonując w pierwszym półfinale czeski zespół HC Zubri 39:36, czekała na finałowego rywala III Turnieju o Puchar Prezydenta miasta Ostrowa Wielkopolskiego. W drugim sobotnim spotkaniu Energa MKS Kalisz podejmował KGHM Chrobrego Głogów. Drużyna Rafała Kuptela w drugiej części pierwszej połowy przejęła inicjatywę, którą udało się utrzymać do końcowego gwizdka. Kaliszanie pokonali rywala 29:28 i w niedzielnym finale spotkają się dwie wielkopolskie ekipy. Ten mecz o godz. 13:00 w 3mk Arenie Ostrów oraz na antenie Telewizji Proart. Wcześniej, bo o godz. 11:00 spotkanie o 3. miejsce, w którym zagrają przegrani sobotnich meczów.

Ostrowianie w sobotę pierwszy raz zagrali przed własną publicznością z trenerem Kimem Rasmussenem. Początek spotkania był taki, jakiego życzyłby sobie duński szkoleniowiec. Arged Rebud KPR Ostrovia szybko objęła prowadzenie 5:0. Niestety po chwili był już remis 7:7. A to już sprawiło, że nowy trener biało-czerwonych nie miał zbyt wielu powodów do zadowolenia. Duńczyk często powtarza, że KPR musi grać równo przez 60 minut.

Gospodarze turnieju do przerwy rzucili już 20 bramek. Druga połowa nie rozpoczęła się najlepiej. Rywal prowadził nawet różnicą dwóch bramek. Dziesięć minut przed końcem spotkania, KPR znów włączył piąty bieg, uciekając czeskiej ekipie HC Zubri. Ostatecznie biało-czerwoni wygrali 39:36, meldując się w finale. W Drugim meczu Energa MKS Kalisz wygrała z Chrobrym. Finałowe roztrzygnięcia będzie można zobaczyć na żywo w Telewizji Proart oraz na portalu WLKP24.info.