Turniej im. Jerzego Kryjoma ponownie dla Karoliny!

0
VI edycja Międzynarodowego Turnieju im. Jerzego Kryjoma ponownie będzie okazją do pomocy Karolinie Olejnik. To walcząca z nowotworem mieszkanka Ostrowa, która potrzebuje pieniędzy na rehabilitację i dalsze leczenie. Nie zabraknie bardzo atrakcyjnych piłkarskich gadżetów do wylicytowania w tym vouchera na mecz Ligi Mistrzów z udziałem Manchesteru City czy koszulek z podpisami znanych piłkarzy.

Na przełomie sierpnia i września odbędzie się VI Międzynarodowy Turniej im. Jerzego Kryjoma. W Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Krotoszyńskiej wystąpią młodzi adepci piłki nożnej uczący się gry w akademii Juventusu Turyn, Lecha Poznań, Wisły Kraków, Legii Warszawa i Widzewa Łódź. Nie zabraknie też reprezentantów Ostrowa czy Kalisza, którzy stworzą swoje zespoły, aby walczyć o tytuł tej najlepszej.

Sportowa rywalizacja i głośny doping to jednak nie wszystko, bo turniej imienia tego wybitnego działacza to także świetna okazja, by pomóc potrzebującym. 31 sierpnia i 1 września będzie można pomóc Karolinie Olejniczak – mieszkance Ostrowa Wielkopolskiego, która walczy z nowotworem. Kosztowna rehabilitacja i dalsze leczenie pochłaniają ogromne kwoty. Dlatego cały zysk z licytacji zostanie przekazany na cel charytatywny.

– Wraz z Drużyną Szpiku będziemy prowadzić zbiórkę pieniędzy oraz na rowerach stacjonarnych będziemy jechać kilometry właśnie dla niej! Zorganizowana zostanie także licytacja wartościowych gadżetów piłkarskich, koszulki Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej z podpisami całej drużyny oraz voucher na mecz Ligi Mistrzów z udziałem Manchesteru City wraz z opłaconym pobytem i przelotem dla rodzica z dzieckiem, koszulki Roberta Lewandowskiego z podpisem i kilka innych wartościowych gadżetów dla fanów piłki nożnej i nie tylko – mówi Andrzej Kryjom, organizator turnieju.

Karolina Olejniczak jest 15-letnią radosną dziewczyną. Do 2 marca 2017 roku prowadziła zwyczajne życie: szkoła, szkoła muzyczna, pływanie, jazda konna, siatkówka, wcześniej capoeira. Uwielbiała spotkania ze znajomymi, wspólne wycieczki rowerowe, jazdę na rolkach. Niestety, 2 marca 2017 roku cały jej świat się zawalił. Diagnoza – medulloblastoma (nowotwór móżdżku). W tym samym dniu operacja w Łodzi w Instytucie „Centrum Zdrowia Matki Polki”. Po kilku dniach następny zabieg – wszczepienie drenażu zewnętrznego, a później wszczepienie zastawki komorowo-otrzewnowej.

Po operacji Karolina cierpi na niedowład połowiczny lewostronny. Oczopląs poziomy oraz dwojenie obrazu (powikłania pooperacyjne). Po trzech tygodniach neurochirurgicznej walki Karolinę przewieziono do Szpitala Klinicznego w Poznaniu. Tam przeszła kilka cykli chemii, po których walczyła z powikłaniami. Obecnie poddawana jest chemioterapii podtrzymującej, której również towarzyszą różnego rodzaju powikłania m.in. leukopenia, małopłytkowość, niedokrwistość). Najważniejsze jest jednak to, że rezonans magnetyczny nie wykazał żadnych zmian patologicznych oraz cech odrostu guza. Przed Karoliną jeszcze leczenie onkologiczne oraz rehabilitacja.

Walcząc z chorobą i powikłaniami z nią związanymi, znakomicie poradziła sobie z nauką i zakończyła rok szkolny uzyskując wysoką średnią oraz stypendium im. św. Jana Pawła II na drugie półrocze roku szkolnego 2017/2018. – Z Państwa pomocą szybko odzyska sprawność i niewątpliwie stanie się silniejszym człowiekiem – gorąco wierzą rodzice Karoliny.

Spotkanie z dr. Marcinem Popieluchem

Organizatorzy przygotowali także nie lada gratkę dla trenerów! W trakcie pierwszego dnia turnieju, po zakończeniu rozgrywek grupowych odbędzie się sympozjum z udziałem dr. Marcina Popielucha, a 1 września poprowadzi on trening pokazowy z udziałem uczestników turnieju. – Doktor Marcin Popieluch jest trenerem piłki nożnej z licencją UEFA A specjalizującym się w przygotowaniu motorycznym piłkarzy. Pracował z piłkarzami klubów takich jak: Polonia Warszawa (ekstraklasa), Jagiellonia Białystok (ekstraklasa), Wisła Płock (ekstraklasa), GKS Tychy (I liga) czy Podbeskidzie Bielsko-Biała (I liga). Jest wieloletnim wykładowcą w Szkole Trenerów PZPN, promotorem ponad 30 prac dyplomowych na kursach UEFA oraz do 2014 roku wykładowcą w Katedrze Anatomii i Biomechaniki w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie – wylicza Andrzej Kryjom.

W 2006 roku obronił doktorat zajmując się zagadnieniami urazowości stawów. Jest prelegentem na wielu kongresach i konferencjach naukowych krajowych i międzynarodowych z zakresu przygotowania motorycznego i prewencji urazów (kongresy ESSKA w: Amsterdamie 2015, Izmirze 2015, Lionie 2015, Barcelonie 2016). Regularnie współpracuje z „Asystentem Trenera” będąc autorem publikacji ukazujących się od początku powstania czasopisma oraz jest współautorem programu prewencji urazów – CMC’11. Obecnie prowadzi indywidualne zajęcia z gimnastyki ogólnorozwojowej, korektywy i przygotowania motorycznego z piłkarzami w różnym wieku.

Oglądaj na żywo!

Także my mamy dla Was niespodziankę  związaną z VI Międzynarodowym Turniejem im. Jerzego Kryjoma. Transmisję z niedzielnej rywalizacji będziecie mogli obejrzeć po raz pierwszy na żywo na antenie Telewizji Proart oraz na wlkp24.info! A to dzięki firmie PROMAX – dostawcy internetu światłowodowego, która została sponsorem transmisji.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick