DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

„Trzynastki” dla emerytów i rencistów już w kwietniu

Prezydent Andrzej Duda podpisał w tym tygodniu ustawę o dodatkowym świadczeniu dla emerytów i rencistów. Tym samym głowa państwa przypieczętowała pomysł rządu i potwierdził się fakt, że w kolejnym roku renciści i emeryci otrzymają bonusową wypłatę w kwocie równej najniższej krajowej emerytury, która od tego roku wynosi 1.200 zł brutto, czyli około 981 zł „na rękę”. Pieniądze mają pochodzić z Funduszu Solidarności i budżetu państwa. Na to świadczenie ma zostać przeznaczone 11,7 mld zł.

13. emerytury mają być wypłacane w transzach – dokładnie tak, jak co miesiąc pracuje ZUS. Pieniądze mają być wypłacane w standardowych terminach: 1, 6, 10, 15, 20 i 25. dnia miesiąca. Do przelewów standardowej emerytury zostanie dodana kwota „trzynastki”.
Jeszcze większe powody do radości mają mieć emeryci i renciści w przyszłym roku. W 2021 ma zacząć bowiem obowiązywać poza 13., także 14. emerytura. Ma być ona wypłacona w listopadzie 2021 roku.

Napisz do autora

Komentarze (7)
 • ET
  emeryt Tadek

  czwartek, 27 lutego, 2020

  To jest dodatek do emerytury ,a nie żadna 13 tka, po prostu jałmużna, niech rząd zniesie podatek od emerytury , wtedy nie potrzebny będzie dodatek . Podatki płaciliśmy pracując ponad 40 lat i dłużej, więc dlaczego nas rząd okrada naliczając do emerytury podatek ?? to jeden wielki skandal .

  Odpowiedz
 • L
  Leo

  czwartek, 27 lutego, 2020

  Temu Tadkowi do emerytury daleko ,oj daleko -znacznie bliżej do totalsów

  Odpowiedz
 • J
  Jolanta

  czwartek, 27 lutego, 2020

  Boże chroń przed takimi Tadkami,jak się dorwą do koryta to popłyną wszyscy.

  Odpowiedz
 • G
  Gal

  czwartek, 27 lutego, 2020

  Popieram Tadka. Mój ojciec jest emerytem. I sam mówi że to są oddane po części ich pieniądze bo nie całość. Całe życie robili na to bydło. Płacili podatki. To dlaczego teraz gdy przyszło im iść na zasłużoną i wypracowana nie raz w ciężkich warunkach emeryturę muszą za to płacić ponownie podatki. Tak ich rząd kocha? Że nie którzy emeryci i renciści po śmietnikach muszą szukać złomu albo iść na dorobek. Taka jest prawda o zwykłym ” Robolu ” który całe życie zapier…. I nic z tego nie ma 1300 emerytury na waciki. My nawet nie dożyjemy emerytury bo jeszcze trochę nasz kochany rząd zrobi 99lat i pisemną zgodę rodziców będzie trzeba miec

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz