Trzy wykroczenia, a za nie 29 punktów karnych. Kierowcy zajęło to kilkanaście sekund

11
Fot. Komenda Miejska Policji w Kaliszu
Trzy złamane przepisy w ciągu kilkunastu sekund i 43-latek pożegnał się z prawem jazdy. Do zatrzymania kierowcy doszło na terenie Kalisza. Oprócz 29 punktów karnych, które trafiły na konto mężczyzny, musi on także zapłacić mandat w wysokości 2400 złotych.

Kierowca Audi za nic miał zasady ruchu drogowego oraz przestrzeganie jasno określonych przepisów. W ciągu kilkunastu sekund zagwarantował sobie utratę prawa jazdy. Brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, przekroczenie dozwolonej prędkości oraz wyprzedzanie na przejściu dla pieszych – to wystarczyło, by na jego konto wpłynęło 29 punktów karnych. Na jego nieszczęście widzieli to policjanci z kaliskiej drogówki. – Oprócz punktów karnych policjanci nałożyli na 43-letniego kierującego mandaty w łącznej kwocie 2400 złotych – informuje st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Policjanci przypominają, że 17 września w życie weszły nowe przepisy w tym również w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszającymi przepisy ruchu drogowego. – Największą ilość punktów karnych (15 pkt.), tak jak w przypadku 43-latka otrzymają kierowcy popełniający najpoważniejsze wykroczenia, za które grożą także najwyższe stawki, m.in. za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych lub przed nim dodaje st. asp. Jaworska-Wojnicz.

Gdy kierowca popełni je po raz pierwszy zagrożone jest karą 1500 złotych. Recydywa musi liczyć się już z mandatem w wysokości 3000 złotych.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick