Trzy nowe autobusy trafiły do MZK

6
Na ostrowskim rynku zaprezentowano trzy nowe autobusy, które kilkadziesiąt minut później wyjechały w pierwsze trasy. To kolejny zakup w ramach dużego projektu współfinansowanego przez Unię Europejską, który jest wart ponad 42,5 mln zł.

Zanim nowoczesne i ekologiczne autobusy, spełniające najwyższe normy Euro 6 zrobiły pierwsze kursy, przewiozły mieszkańców, którzy z ciekawości zatrzymali się na ostrowskim rynku, gdzie zorganizowano dla mediów konferencję prasową. Zaprezentowano na niej nowoczesne pojazdy i zaprezentowano ich najważniejsze cechy.

Nowe autobusy wyparły z obiegu stare, ale nie najstarsze maszyny. Na ostrowskich ulicach nie zobaczymy więc już ani razu trzech najbardziej awaryjnych pojazdów, które w ostatnim czasie były częstymi gośćmi na warsztacie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

    • Norma 6 wysoka, fakt. Ale nazywać autobusy z silnikiem spalinowym, których np do niemieckich miast by nie wpuszczono ekologicznymi, to chyba lekka przesada.

  1. ja się pytam pani prezydent co z kolejką na piaskach na którą wydano gigantyczne pieniądze oraz o resztę zagospodarowania mediateki na kolejowej na parterze mieści się mediateka a co z następnymi pustymi czterema piętrami proszę pani które trzeba płacić ogrzewać itp

    • Roman, jaka kolejka? Miała być wyremontowana? Jest. Jeździć miałaby? A kto toto utrzyma? Teraz stoi sobie gdzieś w Polsce, jeździ na wystawy, a u nas ten tak wyśmiewany traktorek wozi dzieci, ku ich uciesze. I dobrze. Ludzie, wam się w głowach przewraca. Kolejka? Hale wam budujemy, będzie hala to pewnie będziecie chcieli, żeby się coś w niej działo? Mediateka jest, to teraz następne piętra? Centrum przesiadkowe jest, puste bo puste, ale ani Krotoszyn, ani Pleszew nie ma, a Ostrów ma. Mało?

  2. A rama komunikacyjna co to wzięła z niej pieniądze na otwarty basen 2 miesiące w roku. Ja wliczam jej na plus lodowisko ale to trochę mało jak na 1 kadencje Pieniądze z Uni fakt umie brać ale nie mamy nawet przysłowiowego Aquaparku za to. Nowych inwestorów to tez pożal sie Panie Boże

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick