Trzy lata od wybuchu pandemii. Jak dzisiaj przechodzi się koronawirusa?

0
Po trzech latach od początku pandemii koronawirusa zapytaliśmy lekarzy i przedstawicieli szpitali w regionie o to, jak wygląda sytuacja, jak zmieniło się chorowanie i czego się spodziewać po COVID-19 w marcu 2023 roku.

Mijają trzy lata od wykrycia pierwszego potwierdzonego w Polsce przypadku zakażenia wirusem SARS-Cov-2. Był to początek nowej rzeczywistości, w której przebywaliśmy przez ok. dwa lata. Seria obostrzeń, lockdowny, oczekiwanie na szczepionki, niepewność, strach, doniesienia o rosnącej liczbie chorych, pierwsze przypadki śmiertelne, budowa szpitali tymczasowych, ofiarna walka personelu medycznego o kolejnych pacjentów.

Świat zmienił się nie do poznania. Po trzech latach wróciliśmy do normalnego życia, obostrzenia są minimalne (m.in. nakaz stosowania masek ochronnych w szpitalach, przychodniach i aptekach), ale wirus z nami pozostał, choć w zmienionej i zmutowanej formie.

Zapytaliśmy przedstawicieli szpitali i nie tylko, jak przebiega walka z koronawirusem w marcu 2023 roku, jakie są objawy oraz ile hospitalizacji. Szczegóły w materiale wideo.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick